Nowa Skoda Fabia Monte Carlo

Nowa Skoda Fabia Monte Carlo12.01.2011
Rodzina Fabii poszerzy się niedługo o wariant o nazwie Monte Carlo, który jest hatchbackiem ze sportowym zawieszeniem. Jego wprowadzenie na rynek to szczególna forma uczczenia 110 lat obecności Skody w świece sportów motorowych.

Specjalna edycja Fabii ma dynamiczny wygląd uzupełniony o akcesoria w czarnym kolorze i wyposażenie typowe dla wersji RS.

Nowa Skoda Fabia Monte Carlo 1Fabia Monte Carlo pojawi się po raz pierwszy publicznie w styczniu – podczas Rajdu Monte Carlo, wystawowa premiera została zaplanowana na marzec – czas, w którym odbywać się będzie wystawa motoryzacyjna w Genewie. Debiut podczas Rajdu Monte Carlo jest nieprzypadkowy – to właśnie tam Fabia S2000 osiągała najlepsze wyniki: czwarte miejsce w swojej kategorii w 2009 roku, gdy po raz pierwszy brała udział w tej imprezie oraz drugie, trzecie i piąte miejsce w zeszłym roku

Fabia Monte Carlo została wyposażona w czarne elementy z tworzywa sztucznego zamontowane nad nadkolami i wzdłuż bocznej, dolnej linii nadwozia. Ma także czarny dach, czarne obudowy lusterek bocznych, czarną kratkę atrapy chłodnicy i przyciemnione reflektory. Ten sam kolor znajdziemy także na 10-calowych felgach z lekkich stopów Comet.

Wnętrze kabiny jest… - tak tutaj także bez niespodzianek – jest czarne. Opcjonalnie czarne wykończenia mogą zostać uzupełnione o czerwone akcenty i czerwone panele drzwiowe. W kabinie znajdziemy także sportowe fotele, kierownicę, dźwignię hamulca ręcznego i dźwignię zmiany biegów obciągnięte perforowaną czarną skórą z czerwonymi szwami oraz metalowe nakładki na pedały hamulca, sprzęgła i gazu.

Nowa Skoda Fabia Monte Carlo 2 Fabia Monte Carlo będzie oferowana w kilku wariantach silnikowych, włączając w to 1,2-litrowy HTP o mocy 60 KM/44 kW, 1,2-litrowy HTP o mocy 69 KM/51 kW, 1,4-litrowy 16V o mocy 86 KM/63 kW i 1,2-litrowy TDI CR o mocy 75 KM/55 kW, a także 1,2-litrowy silnik TSI o mocy 86 KM/63 kW lub 105 KM/77 kW oraz 1,6-litrowy TDI o mocy 75 KM/55 kW, 90 KM/66 kW lub 105 KM/77 kW.

Klienci będą mogli zamawiać nową, limitowaną edycję Fabii od lutego tego roku.

Źródło: Skoda, opracowanie: BM