Red Bull Skoda Team gotowa Rajd Meksyku

Red Bull Skoda Team gotowa Rajd Meksyku25.02.2011
Im bliżej pierwszego weekendu marca, tym bardziej rośnie napięcie wśród fanów rajdów serii WRC. Debiut nowo stworzonej drużyny Red Bull Skoda Team z Mistrzem IRC, Juho Hanninenem na czele, zapowiada się naprawdę emocjonująco.

Duet Hänninen/Markkula w Meksyku pojawi się po raz pierwszy. Ten rajd jest jednym z największych wyzwań w całej serii S-WRC. S-WRC to nowa, specjalna kategoria Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) dla kierowców prowadzących pojazdy Super 2000. Juho Hänninen i Mikko Markkula, jeżdżący Škodą Fabia S2000, będą musieli się zmierzyć z silną międzynarodową konkurencją.

Wiodący przez okolice miasta Leon żwirowy rajd jest trudny, głównie ze względu na to, że poszczególne odcinki rozgrywane są na dużych wysokościach i przy wysokich temperaturach - rajd jest zatem testem wytrzymałościowym zarówno dla samochodów, jak i kierowców. Jego większa część zostanie rozegrana w Sierra de Lobos i Sierra de Guanajuato, gdzie rozpościerają się piękne widoki na górskie szczyty i rozległe, otwarte doliny. Kierowcy będą rywalizować na 22 odcinkach o łącznej długości 365 km.

Juho Hänninen podkreśla: Nasza obecność w S-WRC to ogromne wyzwanie dla całego teamu. Konkurencja jest niezwykle silna, ale myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani. Czas pokaże, gdzie jest nasze miejsce wśród pozostałych startujących załóg.

Podczas Rajdu Jordanii, który będzie kolejną, po Rajdzie Meksyku, eliminacją S-WRC, drużynę Red Bull Škoda reprezentować będą Hermann Gassner jr. i Katharina Wüstenhagen. Już w kolejnych eliminacjach, obejmujących m.in. rajdy Sardynii, Grecji, Finlandii, Niemiec, Francji, czy Hiszpanii, zobaczymy obu kierowców jeżdżących w barwach czeskiej marki.

Źródło: Skoda Auto Polska