Skoda prezentuje w Genewie nowy model koncepcyjny

Skoda prezentuje w Genewie nowy model koncepcyjny03.03.2011
Podczas trwającego Geneva Motor Show, Skoda Auto prezentuje pojazd koncepcyjny, który jest wyznacznikiem zupełnie nowej koncepcji stylistycznej - VisionD. Symbolizuje ona kierunek, w którym czeski producent zamierza podążać w najbliższym czasie.

Skoda prezentuje w Genewie nowy model koncepcyjny 1Świeżość, precyzja i jakość – to główne cechy modelu. Najnowszy pojazd koncepcyjny marki ma wyraźnie zdefiniowane kształty. Już na pierwszy rzut oka widoczna jest wysoka dbałość o szczegóły. Nie sposób nie dostrzec też nowego logo, które ma teraz nowy kolor i bardziej wyrazisty charakter.

Typowe dla marki Škoda elementy stylistyczne zyskały odświeżony, nowoczesny wygląd. Duży rozstaw osi i krótkie zwisy zapewniają samochodowi taką konstrukcję, przy której możliwa jest ponadprzeciętna przestronność wnętrza, a w połączeniu z dynamiczną linią dachu sprawiają, że pojazd wygląda bardzo atrakcyjnie.

Skoda prezentuje w Genewie nowy model koncepcyjny 2 Płynne połączenie dachu z pokrywą bagażnika podkreśla wyrafinowany wygląd auta i jego niezwykłą funkcjonalność. Wysoka przydatność w codziennym użytkowaniu oraz wyrazisty design wnętrza to typowe dla marki cechy. Teraz zostały zinterpretowane na nowo i w pojeździe koncepcyjnym prezentują się w nowocześniejszej formie. Osłona chłodnicy z dyskretnym, błyszczącym wykończeniem, przypomina napięte struny harfy i symbolizuje nową estetykę czeskiego producenta.

Logo przecinające poziomą linię maski, symbolizuje zupełnie nową wartość. Zostało ono umieszczone na samym środku samochodu – z tego punktu wyprowadzone zostały wszystkie kontury auta.


Źródło: Skoda Auto Polska