Nowa rajdowa Skoda: Fabia R2

Nowa rajdowa Skoda: Fabia R210.03.2011
Skoda wprowadza na rynek nowy samochód rajdowy - Fabię R2. Entuzjaści sportów motorowych kupując ten samochód mają do dyspozycji auto z homologacją rajdową, gotową do startu w kategorii R2. Prace nad modelem trwały niemal 2 lata.

Samochód ten zbudowano na bazie popularnego modelu seryjnego, jednak zastosowano wiele zmian i udoskonaleń.

Nowa rajdowa Skoda: Fabia R2 1 W porównaniu z modelem seryjnym istotnie zmodyfikowano zawieszenie, a kinematyka osi została dostosowana do wymogów sportu motorowego. Fabię R2 wyposażono w sekwencyjną skrzynię biegów. Pod maską znajduje się silnik 1,6 l 16V o mocy wyjściowej 180 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 194 Nm przy 5500 obr./min.

Jan Hurt, manager Škody odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, wyjaśnia: To wspaniałe, że od teraz niezawodny samochód rajdowy możemy zaproponować szerszej rzeszy klientów. Jestem przekonany, że model będzie się cieszył taką samą popularnością, jaką dziś cieszy się Fabia Super 2000. Myślę, że pojawienie się Fabii R2 na rynku bardzo dobrze wpłynie na naszą pozycję, zarówno, jeśli chodzi o sport, jak i wyniki sprzedaży.

Wprowadzenie tego modelu jest kolejnym etapem obecności czeskiego producenta w sportach motorowych. Škoda zaliczana jest do marek odnoszących liczne sukcesy w wyścigach samochodowych, między innymi wygrała prestiżową serię International Rally Challenge (IRC).

Nowa rajdowa Skoda: Fabia R2 2 Dane techniczne nowej Fabii R2:

  • Silnik: 1.6 l/180 KM 16V
  • Objętość skokowa: 1,598 cm³
  • Moc maksymalna przy prędkości obrotowej: 132 kW/7500 obr./min
  • Maksymalny moment obrotowy: 194 Nm/5500 obr./min
  • Napęd: przedni
  • Skrzynia biegów:sekwencyjna pięciobiegowa

Źródło: Skoda Auto Polska