Oldtimery w Poznaniu

Oldtimery w Poznaniu18.07.2005
Pięć historycznych modeli Skody: Laurin & Klement 300, Skoda 860 Cabrio, Skoda Popular Monte Carlo, Skoda 1101 Tudor, Skoda Felicia 994, w dniach 8-9 lipca zawitało do Poznania w ramach Skoda European Tour ...

Pięć historycznych modeli Skody: Laurin & Klement 300, Skoda 860 Cabrio, Skoda Popular Monte Carlo, Skoda 1101 Tudor, Skoda Felicia 994, w dniach 8-9 lipca zawitało do Poznania w ramach Skoda European Tour. Impreza została zorganizowana z okazji jubileuszu 100 lat tworzenia samochodów przez Skodę. Polska była pierwszym, po starcie w rodzimych dla marki Czechach, przystankiem tour’u.

W Poznaniu wszystko zaczęło się od konferencji prasowej zorganizowanej na dziedzińcu CK Zamek, podczas której Prezes Zarządu Skoda Auto Polska S.A. dr inż. Leszek Płonka oficjalnie rozpoczął polską część Skoda European Tour.

Oldtimery w Poznaniu 1 Na konferencji byli obecni przedstawiciele mediów i pracownicy SAP S.A., w tym momencie do historycznych modeli Skody dołączyły też oldtimery z Polski. Kolejnym punktem programu był przejazd kolumny zabytkowych aut na trasie Strzeszynek – Rondo Kaponiera – Aleje Niepodległości – Solna – Garbary – Wielka – Stary Rynek, gdzie wszyscy mogli przyjrzeć się bliżej historycznym modelom Skody.

Następnie kolumna przejechała nad Jezioro Maltańskie, tam o godz. 13:00 oficjalnie rozpoczęto świętowanie 100 lat tworzenia samochodów przez Skodę.

Oldtimery w Poznaniu 2 W miasteczku Skody, które powstało specjalnie z tej okazji, poznaniacy mogli zwiedzać wystawę zabytkowych aut i korzystać z wielu przygotowanych dla nich atrakcji, m.in. brać udział w konkursach z nagrodami, którymi były przejażdżki zabytkowymi autami i nagrody rzeczowe – m.in. profesjonalny rower MTB Skoda.

Na najmłodszych czekały konkursy, gry sprawnościowe, dmuchany zamek i zjeżdżalnia.

Oldtimery w Poznaniu 3 Dorośli mogli spróbować swych sił na ściance wspinaczkowej, podczas strzelania z kuszy lub gry w golfa. Ożywało ono podczas pokazów akrobatów, w powietrzu unosiła się energetyzująca muzyka oraz balon Skody - zabawa trwała do wieczora. W niedzielę auta biorące udział w Skoda European Tour wyruszyły w kierunku granicy z Niemcami i swego następnego przystanku, którym był Berlin.

Źródło: Skoda