Skoda Octavia Internetowym Samochodem Roku 2010

Skoda Octavia Internetowym Samochodem Roku 201017.03.2011
Tak jak rok wcześniej, najbardziej popularnym samochodem okazała się Skoda Octavia, która w ostatecznym rankingu wyprzedziła Opla Astrę oraz Dacię Duster. Octavia, zwyciężając w rankingach, potwierdziła swą niekwestionowaną popularność.

Konkurs organizowany przez serwisy Allegro odbył się już po raz siódmy. Tytuł Internetowego Samochodu Roku obroniła ubiegłoroczna zwyciężczyni, Škoda Octavia. Tytuł przyznawany jest na podstawie autentycznego zainteresowania internautów danym modelem - jest ono mierzone liczbą odwiedzin strony danego modelu w konfiguratorze nowych aut na portalu mojeauto.pl.

Skoda Octavia Internetowym Samochodem Roku 2010 1 Tak jak rok wcześniej, najbardziej popularnym samochodem okazała się Škoda Octavia, która w ostatecznym rankingu wyprzedziła Opla Astrę oraz Dacię Duster. Kompaktowe auto czeskiego producenta „konfigurowało” w sumie 184 071 internautów, o ponad 15 tys. osób więcej, niż drugiego w klasyfikacji Opla Astrę (167 348 osób).

Škoda Octavia, zwyciężając w rankingach mojeauto.pl, potwierdziła swą niekwestionowaną popularność. Przekłada się ona również na wyniki sprzedaży, jakie odnotowuje model. Był to najlepiej sprzedający się samochód w 2010 roku, także w pierwszym kwartale tego roku utrzymał pozycję lidera sprzedaży w Polsce.

W całej historii rankingów, które powstają na podstawie przeglądania szczegółowych cenników na stronach mojeauto.pl wraz z danymi technicznymi oraz wyposażeniem wszystkich modeli, jakie dostępne są na polskim rynku, jest to już trzeci triumf Škody. Wcześniej, w 2007 roku największym zainteresowaniem cieszyła się Škoda Fabia.

Statuetki wręczono na uroczystej gali, która odbyła się w warszawskim lokalu Loft 44.Byli na niej obecni przedstawiciele polskiej branży motoryzacyjnej, w tym przede wszystkim przedstawiciele koncernów samochodowych, świata mediów oraz zaproszonych gości.

Źródło: Skoda Auto Polska