Skoda wśród najlepszych

Skoda wśród najlepszych18.07.2005
Skoda Auto konsekwentnie realizuje swoją politykę zaangażowania w sport na najwyższym, światowym poziomie. Oprócz naturalnego dla czeskiej marki zainteresowania hokejem i już ponad 100 letniej działalności teamu Skoda Motorsport ...

Skoda Auto konsekwentnie realizuje swoją politykę zaangażowania w sport na najwyższym, światowym poziomie. Oprócz naturalnego dla czeskiej marki zainteresowania hokejem i już ponad 100 letniej działalności team’u Skoda Motorsport, poczynając od 2004 r. jest jednym z oficjalnych partnerów najsłynniejszego wyścigu kolarskiego świata - Tour de France.

Skoda wśród najlepszych 1 Sponsorowanie kolarstwa również nie jest przypadkowe, początki koncernu z Mlada Boleslav związane są z produkcją rowerów, a sam wyścig przyciąga uwagę milionów kibiców na trasie i miliardów przed telewizorami. W tym roku podczas tour’u, który rozgrywa się od 2. do 24 lipca, podczas 21 etapów o łącznej długości 3 607 kilometrów, będzie można zobaczyć 175 specjalnie w tym celu przygotowanych aut Skody – Fabia, Octavia i Superb. Finał wyścigu, który ma miejsce w Paryżu zbiega się w tym roku z finiszem Skoda European Tour – imprezy zorganizowanej z okazji 100-lecia tworzenia przez Skodę samochodów. Dla podkreślenia rangi wydarzenia Skoda przygotowała również specjalną serię limitowaną dla modelu Skoda Fabia – Skoda Fabia Tour de France.

Skoda wśród najlepszych 2 Także w naszym kraju marka rodem z Mlada Boleslav wspiera sportowców. Jest sponsorem tytularnym i fundatorem głównych nagród w największym i najbardziej prestiżowym cyklu zawodów w kolarstwie górskim w Polsce – Skoda Auto Grand Prix MTB. Impreza organizowana przez Lang Team Czesława Langa, na którą składa się w tym roku 7 zawodów wkroczyła właśnie w finałową fazę. Kolarze zmierzą się jeszcze tylko raz, 6. sierpnia w Szczawnie Zdroju. Emocji nie zabraknie, gdyż stawka jest niezwykle wyrównana. W kategorii Elita kobiet ze 104 punktami prowadzi triumfatorka ostatnich zawodów w Bukowinie Tatrzańskiej – Anna Szafraniec, na drugim miejscu z tą samą ilością punktów znajduje się Maja Włoszczowska, trzecia jest Magda Sadłecka (92 punkty). Te trzy zawodniczki reprezentują barwy zawodowej grupy Lotto i do końca będą walczyć o kluczyki do Skody Fabia. Wśród mężczyzn sytuacja jest podobna – Marka Galińskiego, Serhija Rysenko i Mariusza Kowala dzielą przed ostatnimi zawodami niewielkie różnice punktowe.

Źródło: Skoda