Kopecky i Stary zwyciężyli w Rajdzie Wołoszczyzny

Kopecky i Stary zwyciężyli w Rajdzie Wołoszczyzny30.03.2011
Duet Kopecky i Stary prowadził od pierwszego do ostatniego oesu. Specjalny retro-design ich samochodu, nawiązujący do legendarnej Skody 130 RS, zwrócił uwagę wielu fanów. Dzięki temu, obchody 110 lat obecności marki w motosporcie wypadły jeszcze okazalej.

Jan Kopecký i Petr Starý w fabrycznej Fabia Super 2000 wygrali 30. Rajd Wołoszczyzny, otwierający 7-etapowe Międzynarodowe Mistrzostwa Czech. Zaplanowany na dwa dni i składający się z 10 odcinków specjalnych rajd został całkowicie zdominowany przez czeski team Škoda Motorsport. Roman Kresta w prywatnej Fabii Super 2000, ze stratą 32 sekund do zwycięzcy, uplasował się na drugiej pozycji, a ubiegłoroczny mistrz - Paweł Valouąek w Peugeot - zajął ostatecznie trzecie miejsce.

Kopecky i Stary zwyciężyli w Rajdzie Wołoszczyzny 1 W sumie aż cztery Fabie Super 2000 znalazły się wśród 6 najlepszych teamów tego rajdu. Kopecký i Starý byli najlepsi już w piątek, a następnego dnia jeszcze zwiększyli swoją przewagę. Prognozowane na całą sobotę opady deszczu na szczęście pojawiły się jedynie pod koniec dnia, co nie przeszkodziło kierowcom w ukończeniu rajdu.

Komentując otwarcie rodzimych mistrzostw, szef Škoda Motosport Michał Hrabánek powiedział:

Jan Kopecký tak podsumował swój wsytęp w rajdzie: Dla mnie i dla Petera to zwycięstwo było najlepszą motywacją przed kolejnymi rajdami, które odbędą się w tym roku. Osobiście podoba mi się design samochodu. Uważam, że nawiązanie wyglądem do legendarnej Škody 130 RS sprawia, że auto jest jeszcze bardziej atrakcyjne, a jego obecność przyciąga jeszcze większe ilości fanów.

Rajd Wołoszczyzny przyniósł też udaną premierę Fabii R2, zupełnie nowego projektu marki. Jadący nią Kouřil i Žáček wygrali w swojej kategorii (R2) podczas debiutanckiego występu rajdowego.

Źródło: Skoda Auto Polska