Pełna gama modeli Greenline II generacji

Pełna gama modeli Greenline II generacji15.04.2011
Do gamy proekologicznych modeli marki Skoda w wersji GreenLine II generacji, Fabii i Roomstera, dołączają teraz Octavia, Yeti i Superb. Pełne portfolio modeli Skody jest już dostępne w sprzedaży.

Modele GreenLine II generacji różnią się od tych wprowadzonych na rynek we wrześniu 2008 roku rozwiązaniami, które powodują, że spalanie i emisja C02 jest jeszcze niższa. Zastosowano w nich m. in. system Start&Stop, który automatycznie wstrzymuje pracę silnika, gdy nie jest ona konieczna (np. podczas zatrzymania samochodu na czerwonym świetle). Kolejnym rozwiązaniem jest system rekuperacji, który umożliwia odzyskiwanie energii w samochodzie poprzez przekształcenie energii kinetycznej w elektryczną, możliwą do ponownego wykorzystania.

Wszystkie nowe modele (Octavia, Yeti i Superb) są wyposażone w jednostkę 1.6 TDI CR DPF 105 KM.

Octavia GreenLine II generacji jest dostępna jako limuzyna (w jednej wersji wyposażenia) lub kombi (w trzech wersjach: Classic, Ambiente i Elegance). model Yeti GreenLine występuje również w 3 wersjach wyposażenia: Active, Ambition i Experience. Natomiast pochodzący z ekologicznej linii Superb, dostępny w wersjach: Comfort, Ambition i Elegance (zarówno dla wersji nadwoziowej sedan jak i combi). Od II połowy 2010 roku są dostępne na rynku Fabia GreenLine II oraz Roomster GreenLine II.

Źródło: Skoda Auto Polska