Emocjonująca walka podczas Rajdu Korsyki

Emocjonująca walka podczas Rajdu Korsyki16.05.2011
Trzecia eliminacja mistrzostw IRC od pierwszego do ostatniego kilometra przypominała prawdziwy dreszczowiec. Rajd Korsyki po raz pierwszy w historii został wpisany do kalendarza mistrzostw IRC. Kierowcy zmagali się z 321 kilometrami wąskich, ...

...krętych i trudnych do pokonania podjazdów, na przemian ze zjazdami. Jan Kopecký i Petr Starý ze Škoda Motorsport finiszowali w wielkim stylu, jednak, pomimo dwóch najlepszych czasów ostatniego dnia rajdu, ostatecznie do mety dotarli na drugiej pozycji, 16 sekund po zwycięzcy, kierowcy Peugeota, Thierrym Neuville. Prowadzący drugą Fabię Super 2000, Freddy Loix linię mety przekroczył jako trzeci.

Emocjonująca walka podczas Rajdu Korsyki 1 Po zakończeniu rajdu, szef Škoda Motorsport, Michal Hrabánek powiedział: To był ekstremalnie trudny rajd, jeśli chodzi o logistykę, a jednocześnie niezwykle emocjonujący, i to do ostatniego kilometra. Miejsca, które zajęliśmy bardzo nas cieszą. To także duża motywacja do dalszej ciężkiej pracy. IRC pozostaje ogromnie emocjonującym spektaklem, podczas którego walczy się o każdą sekundę. Teraz czas na Rajd Ukrainy. Nasza drużyna pojawi się tam po raz pierwszy, musimy więc przygotować się do niego szczególnie starannie.

Jan Kopecký powiedział: Oczywiście, w Korsyce chcieliśmy wygrać, jednak rajd był długi i trudny, a my nie znaliśmy lokalnych dróg. Nie pokazaliśmy wszystkich naszych możliwości w pierwszych dwóch dniach, dopiero trzeciego dnia rajdu znaleźliśmy właściwy rytm jazdy. Dwa drugie miejsca z rzędu oczywiście nie są złym wynikiem, ale do zakończenia mistrzostw jeszcze daleko - na pewno będziemy walczyć o końcowe zwycięstwo.

Następna eliminacja mistrzostw IRC zostanie rozegrana w okolicach Jałty na Ukrainie, w pierwszy weekend czerwca.

Źródło: Skoda Auto Polska