2000 kilometrów na jednym baku Fabią GreenLine II

2000 kilometrów na jednym baku Fabią GreenLine II17.05.2011
Około 2006 kilometrów na jednym baku i spalanie na poziomie zaledwie 2,2 l/100 km - to rekord, jaki uzyskała Fabia GreenLine II, prowadzona przez Austriaka, Gerharda Plattnera. Trasa przejazdu rozpoczęła się w Reutte, w Austrii, ...

...następnie kierowca dojechał do Bov w Danii, skąd wrócił do Reutte. Podczas trasy kierowca jechał z średnią prędkością 82 km/h i uzyskał rekordowo niski poziom zużycia paliwa – zaledwie 2,21 l /100 km, choć fabryczna norma zużycia paliwa dla tego modelu wynosi 3,4 l/100 km.

2000 kilometrów na jednym baku Fabią GreenLine II 1Przejazd z Austrii do Danii i z powrotem odbył się przez najdłuższą autostradę w Niemczech, A7.

Członek Zarządu Škoda Auto, odpowiedzialny za rozwój technologiczny, dr Eckhard Scholz powiedział: Cały czas intensywnie pracujemy nad zmniejszeniem poziomu zużycia paliwa w naszych samochodach. Głównym celem tych wysiłków jest możliwość oferowania naszym klientom najnowocześniejszych technologii za przystępną cenę - modele GreenLine drugiej generacji idealnie spełniają to założenie.

Ponowne tankowanie samochodu, podobnie jak cała wyprawa Plattnera, były nadzorowane przez międzynarodową organizację - International Police Motor Corporation (IPMC), która także opieczętowała wlew paliwa zanim Plattner wyruszył w trasę.

Gerhard Plattner tak skomentował tą niezwykle udaną wyprawę: Modele ŠKODA GreenLine to przykłady samochodów oferujących bardzo ekonomiczną jazdę. W świetle dzisiejszych cen paliwa, jest to niezmiernie ważne.

2000 kilometrów na jednym baku Fabią GreenLine II 2Co więcej, zmniejsza się również zanieczyszczenie środowiska. Uzyskanie poziomu zużycia paliwa poniżej zdefiniowanych norm pokazuje, że poza producentami samochodów – także każdy kierowca może mieć tutaj swój wkład. Mają na to wpływ nawet najmniejsze szczegóły, wspomnę tylko o właściwym ciśnieniu w oponach.

Wycieczka z Austrii do Danii i z powrotem nie była pierwszą, w jaką udał się Gerhard Plattner Škodą GreenLine. Ten mistrz ekonomicznej jazdy brał udział w pierwszych testach wszystkich modeli GreenLine drugiej generacji.

Źródło: Skoda Auto Polska