Loix po raz siódmy wygrywa Rajd Ypres

Loix po raz siódmy wygrywa Rajd Ypres27.06.2011
Podczas rozegranego w miniony weekend belgijskiego Rajdu Ypres, piątej eliminacji IRC, Freddy Loix okazał się po raz kolejny najszybszy. Była to już jego siódma - rekordowa wygrana, co na stałe zapisało się na kartach historii tego rajdu.

Freddy Loix był niepokonany aż w dziewięciu odcinkach i finiszował 1 minutę i 41 sekund przed prowadzącym Peugeota, Bouffierem. Kierowca przesunął się na szczyt klasyfikacji generalnej IRC. Sukces ŠKODY przypieczętowała także trzecia pozycja Hansa Weijsa, prowadzącego prywatną Fabię Super 2000. ŠKODA pozostaje liderem w rywalizacji producentów.

Loix po raz siódmy wygrywa Rajd Ypres 1 Rajd nie rozpoczął się zbyt pomyślnie dla ŠKODY Motorsport – czwartek okazał się pechowy dla duetu Kopecký & Starý. Podczas treningu doszło do wypadku, po którym Petr Starý uskarżał się na ból obojczyka. Po tym zdarzeniu załoga zdecydowała wycofać się z udziału w rajdzie. Jedynym reprezentantem fabrycznej drużyny ŠKODY pozostał więc Freddy Loix.

Tuż po przekroczeniu linii mety, zwycięzca wyznał: Marzyłem o tym, aby wygrać tutaj po raz siódmy. Udało się! Razem z Frederic’kiem z pewnością będziemy świętować to zwycięstwo, ale już w tej chwili zaczynamy myśleć o Rajdzie Bohemii, który rozpoczyna się już za tydzień.

Szef ŠKODA Motorsport, Michal Hrabánek dodał: Gratuluję Freddiemu rekordowej wygranej. Cieszę się, że udało mu się ją osiągnąć jadąc Fabią Super 2000. Udowodnił, że wciąż jest kierowcą, który liczy się w stawce najlepszych.

Loix po raz siódmy wygrywa Rajd Ypres 2Żałujemy, że Kopecký & Starý musieli się wycofać z rajdu jeszcze przed jego rozpoczęciem, ale zdrowie naszych kierowców zawsze jest dla nas największym priorytetem. W ciągu najbliższych dni przekonamy się, czy kondycja pozwoli Petrowi Starý’emu na udział w kolejnej eliminacji IRC. Oczywiście, życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia i udanych startów w kolejnych rajdach.

Drużyna fabryczna ŠKODY Motorsport pojawi się podczas Rajdu Bohemii, który rozegrany zostanie już w przyszłym tygodniu. W ciągu najbliższych dni zapadnie decyzja o tym, czy poza Loixem weźmie w nim udział także drugi duet reprezentujący drużynę ŠKODA Motorsport.

Źródło: Skoda Auto Polska