Skoda na Goodwood Festival of Speed

Skoda na Goodwood Festival of Speed01.07.2011
W ramach obchodów 110 rocznicy Skoda Motorsport, brytyjski importer Skody został oficjalnym partnerem Goodwood Festival of Speed, który rozpoczął się wczoraj i potrwa do 3 lipca. Festiwal odbywa się na terenie ogromnej posiadłości Goodwood House, ...

...leżącej w hrabstwie West Sussex, na południu Wielkiej Brytanii.

Skoda na Goodwood Festival of Speed 1W tym miejscu, już od 1936 roku organizowane są największe imprezy motoryzacyjne ściągające rzesze fanów. Od 1993 roku te coroczne spotkania noszą oficjalną nazwę Goodwood Festival of Speed i są stałym punktem w kalendarzu każdego miłośnika motoryzacji. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu są „Rajdowe Rewolucje – punkty zwrotne, które ukształtowały motorsport”.

Škoda, która swą przygodę z motorsportem rozpoczęła od rajdów rowerowych w 1901 roku, doskonale wpisuje się w to hasło. Dziś kojarzy się jednoznacznie z rajdami samochodowymi. Co więcej, jest aktualnie panującym mistrzem IRC, a zbudowana przez markę Fabia S2000 przez wielu uznawana jest za najlepszy współczesny samochód startujący w kategorii Super 2000.

Aby upamiętnić swoje historyczne i obecne sukcesy na całym świecie, Škoda w przygotowaniach do Goodwood Festival of Speed ściśle współpracuje z Goodwood Estate. Oficjalna nazwa odcinka rajdu, prowadzącego przez wapienną, nieutwardzoną nawierzchnię, będzie w tym roku brzmieć: ‘Goodwood Forest Rally Stage presented by Škoda’.

Skoda na Goodwood Festival of Speed 2 Przez trzy dni festiwalu Fabię S2000 przez górzyste odcinki rajdu [prowadzić będzie jeden z reprezentantów Škoda UK Motorsport. Oprócz tego, Škoda zaprezentuje możliwości swoich wybranych historycznych modeli rajdowych, które na trasach rajdów widziane były dekady temu. Będzie to między innymi historyczna Škoda 1100 OHC Spider z 1958 roku, którą w ostatnich latach można było zobaczyć jedynie podczas wystaw statycznych.

Podczas festiwalu będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie - legendarny muzyk Queen, Brian May, wraz z piosenkarką Kerry Ellis w niedzielę, 3 lipca podczas specjalnego, ekskluzywnego koncertu, uczczą stulecie jednego z najpopularniejszych wydarzeń sportowych na świecie, wyścigu samochodowego Indianapolis 500, rozgrywanego od 100 lat w USA. Na tym niezwykłym koncercie, oprócz niezliczonych rzeszy fanów muzyki i motoryzacji, pojawi się również 16 zwycięzców wyścigu oraz ponad 40 samochodów Indy 500.

Źródło: Skoda Auto Polska