Skoda Yeti we Frankfurcie

Skoda Yeti we Frankfurcie19.09.2005
Model koncepcyjny Yeti został zaprezentowany w Genewie na wiosnę tego roku i był przyjęty bardzo pozytywnie. Design tego przyjaznego i kompaktowego pojazdu typu SUV, który z założenia nie zawiera agresywnych cech, przykuł uwagę publiczności ...

Model koncepcyjny Yeti został zaprezentowany podczas Genewskiego Salonu Motoryzacyjnego na wiosnę tego roku i był przyjęty bardzo pozytywnie. Design tego przyjaznego i kompaktowego pojazdu typu SUV, który z założenia nie zawiera agresywnych cech, przykuł uwagę publiczności.

We Frankfurcie ten nietypowy model przedstawił jego twórca - Thomas Ingenlath - Dyrektor Działu Projektowego Škoda Auto.

Skoda Yeti we Frankfurcie 1 Najnowsza wersja pick-up ma składany na różne sposoby dach, dający dużą liczbę możliwych kombinacji i sprawiający, że Yeti jest samochodem przybierającym różnorodny wygląd. Na przykład kierowca i pasażer siedzący z przodu mogą usunąć sztywną część dachu nad swoimi głowami, tak jak przy standardowym oknie dachowym. Można też pozostawić sztywną część z przodu, a odsłonić tył - samochód wtedy przekształca się w pick-up pozwalający na przewożenie większych przedmiotów. Natomiast po usunięciu wszystkich elementów dachu i schowaniu przednich i tylnych szyb - Yeti zamienia się w kabriolet, dostarczając kierowcy i pasażerom radości jazdy tego typu pojazdem.

Tylne drzwi otwierają się w dół tworząc idealnie płaską przestrzeń ładunkową. Można ją dodatkowo zwiększyć składając tylne siedzenia, tworzące z resztą bagażnika płaszczyznę o długości prawie dwóch metrów. To naprawdę dużo!

Źródło: Skoda