Całe podium dla Skody w Rajdzie Azorów

Całe podium dla Skody w Rajdzie Azorów18.07.2011
Niesamowita walka Skody podczas Rajdu Azorów została ukoronowana wspaniałym wynikiem - po raz piąty w historii IRC, samochody Skody przekroczyły metę na trzech pierwszych pozycjach. Zwycięzcy, Hanninen i Markkula reprezentujący Skodę Motorsport, ...

...świętowali swe trzecie zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach IRC.

Całe podium dla Skody w Rajdzie Azorów 1Po pasjonującej walce, Mikkelsen i Floene ze Škoda UK Motorsport do mety przybyli jako drudzy (ze stratą 42 sekund), a Kopecký & Starý, także ze Škoda Motorsport, byli trzeci. W ten sposób Škoda umocniła swoje pierwsze miejsce w rywalizacji producentów, a Hänninen odzyskał pozycję lidera, choć w tym sezonie wystąpił tylko w czterech eliminacjach IRC.

Szef drużyny Škoda Motorsport, Michal Hrabánek, był niezwykle usatysfakcjonowany końcowym wynikiem rajdu: Chciałbym podziękować wszystkim załogom ŠKODY za ich niesamowity występ. Udało im się uniknąć błędów w tym naprawdę trudnym rajdzie i efekt końcowy jest naprawdę imponujący! Zamierzamy teraz nieco odpocząć, wykorzystać ten czas na odzyskanie sił i przygotowanie się do Rajdu Barum Zlín (Czechy) w sierpniu.

Tegoroczne zwycięstwo w Rajdzie Azorów jest dla Juho Hänninena rekompensatą za ubiegłoroczny defekt, jaki przytrafił się na przedostatnim odcinku, co przekreśliło jego szanse na zwycięstwo.

Całe podium dla Skody w Rajdzie Azorów 2 Z całej siły chcieliśmy wygrać, bo ubiegły rok był dla nas naprawdę pechowy. Dlatego walczyliśmy do samego końca. Teraz nie możemy się doczekać naszego “rodzimego” rajdu w Finlandii. – tak podsumował swój występ zwycięzca, Hanninen.

W ramach serii IRC, Škoda Motorsport pojawi się w Rajdzie Barum, zaplanowanym na ostatni weekend sierpnia. Na linii startu stanie Kopecký i Starý oraz Hännien i Markkula. Dodatkowo Juho Hänninen dołączy do Red Bull Škoda team i weźmie udział w dwóch eliminacjach SWRC, pierwsza z nich rozegrana zostanie w jego ojczyźnie, Finlandii, a druga w Niemczech, tydzień przed Rajdem Barum, odbywającym się w czeskiej miejscowości Zlín.

Źródło: Skoda Auto Polska