Kolejne Skody dołączają do floty TOPR-u

Kolejne Skody dołączają do floty TOPR-u21.07.2011
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało od Skoda Auto Polska dwa kolejne samochody. Tym razem do floty modeli marki Skoda, które wspierają ratowników w ich codziennej pracy, dołącza kolejne Yeti i Octavia Scout ...

21 lipca, w siedzibie dealera Skody Autoremo w Bukowinie Tatrzańskiej nastąpiło oficjalne przekazanie kluczyków do dwóch modeli marki Skoda. Był to Yeti, wyposażony w silnik diesla 2,0 TDI CR DPF 4x4 o mocy 110 KM oraz Octavia Scout z jednostką diesla 2,0 TDI CR DPF, o mocy 140 KM, również z napędem 4x4.

Kolejne Skody dołączają do floty TOPR-u 1 Wręczając przedstawicielom TOPR-u kluczyki do obu samochodów, Marcin Weksej, specjalista ds. kontaktu z dziennikarzami ze Skoda Auto Polska powiedział: "Cieszę się, że kolejne samochody Skoda trafiają do TOPR-u. Będą one wspierać ratowników podczas wykonywania ich codziennych obowiązków. Tak, jak dla zespołu TOPR-u ratowanie ludzkiego życia jest najważniejszym zadaniem, tak dla Skody jest nim zapewnianie bezpieczeństwa i ochrony kierowcy i pasażerów. Myślę, że właśnie dzięki tym samym priorytetom, nasza wieloletnia współpraca jest tak udana i satysfakcjonująca dla obu stron".

Pan Jan Krzysztof, naczelnik TOPR-u powiedział: "Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że Skoda przekazała nam kolejne samochody. Już wielokrotnie mieliśmy okazję przetestować je w różnych, bardzo wymagających sytuacjach, gdzie liczył się czas i sprawne dotarcie na miejsce. Za każdym razem Skody były niezastąpione. Zapoczątkowana 8 lat temu współpraca TOPR-u ze Skoda Auto Polska przebiega bardzo pomyślnie, co ogromnie nas cieszy".

Skoda wspiera TOPR już od ośmiu lat. Od 2003 roku Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymało sześć Octavii: 4x4 oraz Scout. W 2009 r. do floty TOPR-u dołączyły dwa modele Yeti, a w tym roku kolejny Yeti i Octavia Scout. Łącznie daje to flotę 10 samochodów, które są gotowe do niesienia pomocy wszędzie tam, gdzie zagrożone jest ludzkie życie lub zdrowie.

Źródło: Skoda Auto Polska