Skoda Roomster przed startem

Skoda Roomster przed startem05.12.2005
98 milionów euro pochłoną przygotowania do rozpoczęcia produkcji nowej Skody Roomster w fabryce Skody w miejscowości Kvasiny. Kończą się prace przy budowie nowego centrum logistycznego, parkingów dla wyprodukowanych aut i dla pojazdów pracowników ...

98 milionów euro pochłoną przygotowania do rozpoczęcia produkcji nowej Skody Roomster w fabryce Skody w miejscowości Kvasiny. Kończą się prace przy budowie nowego centrum logistycznego, parkingów dla wyprodukowanych aut i dla pojazdów pracowników, pętli autobusowej oraz terminalu przeładunkowego dla pojazdów ciężarowych.

Nowoczesna lakiernia w Kvasinach, oddana do użytku w 2001 roku, wkrótce podejmie pracę na trzy zmiany. Do tej pory maksymalna wydajność lakierni w Kvasinach wynosiła 200 nadwozi w ciągu dwuzmianowego dnia pracy. Po wprowadzeniu nowego trybu pracy, lakiernię będzie opuszczać do 320 nadwozi dziennie. W 2004 roku niewielką fabrykę w Kvasinach opuściło 22 899 Skód Superb i 17 200 Skód Fabia Sedan. Zakład zatrudnia dziś około 1 400 osób. Dzięki podjęciu produkcji Roomstera, pracę znajdzie kolejnych 2 000 osób. Premiera produkcyjnej wersji Roomstera ma odbyć się na Salonie Samochodowym w Genewie w marcu 2006 roku. Prognozy przewidują, że rocznie nabywców znajdzie 40-80 tys. sztuk Roomsterów.