Dublet Skody w Szkocji

Dublet Skody w Szkocji11.10.2011
Rajd Szkocji był niezwykle udany dla marki Skoda. Dwa pierwsze miejsca zapewniły Skodzie drugie z rzędu zwycięstwo IRC w klasyfikacji generalnej producentów. Zwycięstwo załogi Skoda UK Motorsport (Andreas Mikkelsen & Ola Floene), ...

...którzy prowadzili Fabię Super 2000 oraz drugie miejsce Juho Hänninena & Mikko Markkuli ze Škoda Motorsport, zapewniło Škodzie pewną wygraną i obronę ubiegłorocznego tytułu w klasyfikacji producentów. Jan Kopecký & Petr Starý do mety dotarli na piątej pozycji. O wygraną w kategorii kierowców w dalszym ciągu rywalizuje sześciu zawodników.

Dublet Skody w Szkocji 1 Rajd Szkocji trwał 3 dni i odbył się w typowych dla tego regionu warunkach pogodowych: wysoka wilgotność powietrza, wiatr oraz deszcz. Trasa rajdu była mokra i błotnista, sobotni finałowy oes, ze względu na bardzo niekorzystne warunki – został odwołany.

Komentując Rajd Szkocji, szef Škoda Motorsport, Michal Hrabánek powiedział: Gratulacje dla Andreasa, za wyśmienity występ i pierwsze w jego karierze zwycięstwo w serii IRC! Cieszę się, że załogi prowadzące fabryczne Fabie tak doskonale poradziły sobie na trasie tego bardzo wymagającego rajdu. To dzięki nim powtórzyliśmy nasz ubiegłoroczny sukces, zwyciężając w klasyfikacji producentów. Nie ukrywam, że byłoby fantastycznie, gdyby jeden z naszych kierowców zdobył tytuł Mistrza IRC podczas ostatniego rajdu w tym sezonie, na Cyprze.

Mistrzostwa IRC zakończą się na Cyprze, w pierwszy weekend listopada. W ostatnim rajdzie sezonu przyznawane będą podwójne punkty i wyłoniony zostanie zwycięzca w kategorii kierowców.

Dublet Skody w Szkocji 2 Aktualna klasyfikacja kierowców przed ostatnim rajdem IRC:
1. Kopecký (ŠKODA) – 131 punktów
2. Hänninen (ŠKODA) – 125 punktów
3. Neuville (Peugeot) – 112 punktów
4. Mikkelsen (ŠKODA) – 111.5 punktów
5. Bouffier (Peugeot) – 110.5 punktów
6. Loix (ŠKODA) – 103 punktów

1. ŠKODA 316.5 punktów
2. Peugeot 241.5 punktów
3. Ford 110 punktów

Źródło: Skoda Auto Polska