Skoda oficjalnie podwójnym mistrzem IRC

Skoda oficjalnie podwójnym mistrzem IRC05.12.2011
Skoda i kierowcy Fabii Super 2000 zostali oficjalnie uhonorowani tytułem mistrza IRC (Intercontinental Rally Challenge) 2011. Skoda zwyciężyła w kategorii producentów już drugi rok z rzędu, a Andreas Mikkelsen prowadzący Fabię Super 2000, ...

...zajął pierwsze miejsce w kategorii kierowców. Drugie i trzecie miejsce także przypadło kierowcom Fabii Super 2000 - Janowi Kopecký’emu i Juho Hänninenowi.

Skoda oficjalnie podwójnym mistrzem IRC 1Co więcej, Juho Hänninen & Mikko Markkula z drużyny Red Bull Skoda, po raz pierwszy w historii otrzymali tytuł Mistrza Świata w kategorii SWRC. W ten sposób, rok 2011, w którym marka Skoda świętuje 110-letnią obecność w motorsporcie, stał się najbardziej udanym rokiem w całej historii Skoda Motorsport.

Kierowcy prowadzący Skoda Fabia Super 2000 dominowali aż w ośmiu z jedenastu tegorocznych rajdów rozegranych w ramach IRC, zgarniając całe podium w trzech z nich: (Rajd Azorów, Rajd Czech (Rajd Barum) i Rajd Cypru). Mikkelsen triumfował w Szkocji i na Cyprze, Kopecký w Czechach (Rajd Barum) i na Węgrzech, Hänninen na Wyspach Kanaryjskich, na Ukrainie i w Rajdzie Azorów, natomiast Loix zwyciężył w Belgii.

Andreas Mikkelsen przybywał do mety na pierwszej pozycji aż w 38 odcinkach specjalnych.

Źródło: Skoda Auto Polska