Skoda usuwa usterkę w silnikach 2.0 CR TDI

Skoda usuwa usterkę w silnikach 2.0 CR TDI23.01.2012
W silnikach 2.0 CR TDI wyprodukowanych w okresie 2009 - 2010, wykorzystywanych w samochodach koncernu VW, istnieje możliwość powstania w trakcie użytkowania samochodu nieszczelności przewodów wysokiego ciśnienia.

Nieszczelność może być spowodowana wadliwym materiałem, z którego przewody zostały wykonane. Wystąpienie specyficznych wibracji podczas pracy silnika, w połączeniu z rysami powstałymi na przewodach w efekcie szlifowania, może z czasem doprowadzić do pęknięcia przewodu wysokiego ciśnienia, co objawia się zapachem paliwa w następstwie jego wycieku. Ewentualny problem może ujawnić się wyłącznie w przypadku aut z pewnym przebiegiem.

Do tej pory w Polsce nie zarejestrowano ani jednego przypadku pęknięcia przewodu i wycieku paliwa, natomiast w ramach profilaktyki, marka Škoda zainicjowała akcję przywoławczą dla klientów, polegającą na montażu na przewodach wysokociśnieniowych tłumików drgań.

Do klientów samochodów, którzy zakupili auto z silnikiem 2.0 TDI został wysłany list z wytłumaczeniem zaistniałej sytuacji i z prośbą o stawienie się w Autoryzowanym Punkcie Serwisowym Škoda. Proces usuwania ewentualnej usterki w autoryzowanym punkcie serwisowym potrwa około 15minut. Akcja przywoławcza dotyczy ok. 560 samochodów sprzedanych na rynku polskim. Koszty usunięcia usterki ponosi w pełni producent.

Źródło: Skoda Auto Polska