Fabia i Octavia - rok modelowy 2007

Fabia i Octavia - rok modelowy 200714.06.2006
W ofercie Skoda Auto pojawiły się już Skody Fabia, Skody Octavia oraz Skody Octavia Tour z roku modelowego 2007. Zmiany dotyczą nowych rozwiązań technologicznych oraz dodatkowych elementów w poszczególnych wersjach wyposażenia ...

Teraz wszystkie wersje Skody Fabia wyposażone będą w systemy ABS i MSR (system optymalizacji przyczepności podczas hamowania silnikiem) oraz Dual Rate (system wspomagania nagłego hamowania). Co ważne, również w wersji wyposażeniowej Junior i Classic system ABS w standardzie nie powoduje wzrostu ceny samochodu. Odświeżono gamę kolorystyczną – auto dostępne będzie w nowych kolorach nadwozia.

Fabia i Octavia - rok modelowy 2007 1 Metalizowany Beż Cappuccino i metalizowany Szary Anthracite zastąpią oferowane dotychczas kolory: Beż Sahara i Szary Graphite. Zamiast koloru Żółty Lemon, klienci kupujący każdy z modeli Skoda Fabia mogą wybrać teraz specjalny żółty kolor o nazwie Sprint. Oferowany dotychczas w Skodzie Fabia Combi i Skodzie Fabia Sedan silnik benzynowy 1.4/55 kW będzie zastąpiony benzynową jednostką 1.4/59 kW – mocniejszy silnik nie powoduje wzrostu ceny samochodu, to kolejna korzyść dla klientów. W salonach pojawią się również nowe, promocyjne serie limitowane Skoda Fabia MINT i Skoda Fabia ACTIVE – z bardzo bogatym wyposażeniem w niezwykle atrakcyjnej cenie oraz nowy model akcyjny Skoda Fabia Tour de France.

W Škodzie Octavia ważną innowacją jest automatyczna aktywacja świateł awaryjnych podczas gwałtownego hamowania. Funkcja "panic breaking" w znaczny sposób podnosi poziom bezpieczeństwa czynnego dzięki natychmiastowej sygnalizacji niebezpieczeństwa kierowcom, podróżującym za naszym samochodem.

Od roku modelowego 2007 odtwarzacz kasetowy w systemie audio Melody zostanie zastąpiony odtwarzaczem CD. Poza odtwarzaniem tradycyjnych płyt CD, nowy system audio Stream pozwala korzystać z płyt CD z nagraniami w formacie MP3. Przydatną innowacją jest również łącze umiejscowione w podłokietniku Jumbo-Box, umożliwiające podłączenie zewnętrznych systemów audio (takich jak iPOD, czy inne rodzaje odtwarzaczy plików MP3).

Fabia i Octavia - rok modelowy 2007 2 Inne nowe elementy to m.in. podwójne osłony przeciwsłoneczne z możliwością dzielenia na dwie części oraz lampka kontrolna aktywacji tempomatu umiejscowiona przy prędkościomierzu. Auta wyposażone w komputer pokładowy i wyświetlacz Maxi-Dot oferują nowe możliwości indywidualnych ustawień – zamków w poszczególnych drzwiach, które odblokowują się niezależnie i blokują automatycznie, akustycznego alarmu informującego o aktywacji systemu antywłamaniowego, komfortowej obsługi tylko okna kierowcy lub wszystkich okien, osobnego (elektrycznego) sterowania lewym i prawym lusterkiem bocznym, okna dachowego, które zamyka się automatycznie w razie deszczu. Nowością na liście dodatkowego wyposażenia jest również podgrzewanie tylnych siedzeń.

Nowy benzynowy silnik 1.4/59 kW zastąpi oferowaną dotychczas w Skodzie Octavia jednostkę benzynową 1.4/55 kW. Silniki TDI są teraz dostępne z bezobsługowym filtrem cząstek stałych (DPF).

Innowacje związane z wprowadzeniem roku modelowego 2007 w przypadku Skody Octavia RS i Skody Octavia RS Combi to przede wszystkim najmocniejszy w historii marki Skoda silnik TDI o mocy 170 KM z filtrem DPF (model dostępny od lipca br.)

Pozostałe zmiany dotyczą designu zewnętrznego – samochody dostępne są w nowych kolorach nadwozia (Żółty Sprint i Biały Candy), z zaciskami hamulców tarczowych w kolorze czerwonym.

Octavia Adventure 4x4 teraz także z mocniejszym silnikiem 2.0 TDI/ 103 kW (140 KM), z filtrem DPF obok już oferowanego 1.9 TDI/ 77 kW (105 KM) (model dostępny od lipca br).

W Skodzie Octavia Tour nowością jest udoskonalony system audio (Symphony), który umożliwia, poza odtwarzaniem tradycyjnych płyt CD, korzystanie z płyt CD z nagraniami w formacie MP3.

Portfolio kolorów nadwozia oferowanych w przypadku modelu Octavia (włączając Octavię Tour) zostało poszerzone o metalizowany Beż Cappuccino i metalizowany Szary Anthracite, które zastąpią oferowane dotychczas kolory: Beż Sahara i Szary Graphite.