Więcej modeli Skody produkowanych w Chinach

Więcej modeli Skody produkowanych w Chinach18.07.2006
Skoda Auto rozszerzy gamę modeli produkowanych w Chinach. Umowa licencyjna została uzupełniona o nowe zapisy zawarte z chińskimi partnerami koncernu z Mlada Boleslav – obok uzgodnionej wcześniej produkcji Skody Octavia ...

Skoda Auto rozszerzy gamę modeli produkowanych w Chinach. Umowa licencyjna została uzupełniona o nowe zapisy zawarte z chińskimi partnerami koncernu z Mlada Boleslav – obok uzgodnionej wcześniej produkcji Skody Octavia, w Chinach będą mogły powstawać również Skody Fabia i Skody Superb.

Więcej modeli Skody produkowanych w Chinach 1 Lokalna produkcja Skody Octavia ma ruszyć w 2007 r., pierwsze Skody Fabia i Skody Superb wyjadą z chińskiej fabryki w późniejszym czasie, wspierając ekspansję marki na tutejszym rynku.

Wszystkie trzy modele Skody będą produkowane w fabryce Volkswagena w Szanghaju, gdzie obecnie zespół pracowników Skoda Auto pracuje nad wdrożeniem tego projektu. Sprzedaż i serwis samochodów Skoda będą prowadzone przez starannie wyselekcjonowaną sieć dealerów marki w Chinach. Auta produkowane w Chinach będą oferowane na lokalnym rynku.

Detlef Wittig, Prezes Zarządu Skoda Auto powiedział: "Podpisane kontrakty licencyjne stwarzają zupełnie nowe możliwości dla Skody w Chinach. Pokazując jednocześnie jak ważnym dla rozwoju marki jest chiński rynek. Kooperacja z chińskimi partnerami to ogromne wsparcie i gwarancja przyszłych sukcesów Skody w Chinach."

Produkcja licencyjna w Chinach jest częścią strategii rozwoju Skoda Auto, na którą składa się również montaż i produkcja aut marki Skoda na Ukrainie, w Kazachstanie, w Rosji, w Bośni oraz w Indiach.