Początek sprzedaży Roomstera

Początek sprzedaży Roomstera18.07.2006
Już ponad miesiąc trwa sprzedaż Skody Roomster w Czechach, w połowie ubiegłego miesiąca ruszyła także w Niemczech i Austrii. W polskich salonach Roomster pojawi się już w drugiej połowie lipca.

Zainteresowanie modelem jest duże, dealerzy w tych krajach przyjmują setki zamówień. Produkcja Roomstera w tym roku wyniesie ok. 10 tys. sztuk, a już wiadomo, że tylko na czeskim rynku sprzedanych zostanie ok. 2 tys. egzemplarzy.

Początek sprzedaży Roomstera 1 Skoda Roomster jest produkowana w fabryce w Kvasinach, miejscu o niezwykle bogatej tradycji, gdzie samochody marki Skoda powstają od 1947 roku.

W latach trzydziestych XX wieku wytwarzano tutaj auta marki Jawa. Przed II Wojną Światową produkowano w Kvasinach modele Jawa 700 i Jawa Minor. W 1947 r. rozpoczęto produkcję Skody Superb. W latach pięćdziesiątych XX w. zbudowano w Kvasinach krótkie serie modeli – Skoda Roadster 1101 i Skoda 1200. Na początku lat sześćdziesiątych z linii produkcyjnej zaczęły zjeżdżać sportowe Skody Felicia. Od 2002 r., po modernizacji budynków fabryki i całkowitej zmianie profilu produkcji, w Kvasinach produkuje się Skody Superb. W przyszłości dwa modele, które są równie odmienne co wyjątkowe, będę czerpać z tradycji fabryki w Kvasinach: flagowy model Skody o klasycznej linii nadwozia i nazwie jednoznacznie kojarzącej się z historią oraz najnowsza propozycja Skody, model Roomster wyznaczający nowy kierunek rozwoju marki.