Skoda Roomster - nowy i wyjątkowy design

Skoda Roomster - nowy i wyjątkowy design18.07.2006
Imponujący design Skody Roomster odzwierciedla podział i funkcje wnętrza samochodu. Dynamiczna część przednia to charakterystyczny dla nowego wizerunku marki duży wlot powietrza z chromowanymi elementami i zdecydowanym ożebrowaniem ...

Imponujący design Skody Roomster odzwierciedla podział i funkcje wnętrza samochodu. Dynamiczna część przednia to charakterystyczny dla nowego wizerunku marki duży wlot powietrza z chromowanymi elementami i zdecydowanym ożebrowaniem. Przezroczyste klosze zespołu świateł przednich zachodzą na boki samochodu, zaczynając linię biegnącą do słupka B. Halogenowe reflektory, które zapewniają doskonałe oświetlenie i widoczność, nadają sylwetce Skody Roomster pewności i wyjątkowego stylu.

Skoda Roomster - nowy i wyjątkowy design 1 Zintegrowane kierunkowskazy umiejscowione są w ten sposób, by zapewnić ich doskonałą widoczność – znacznie lepszą niż wymagają tego przepisy. Wloty powietrza pośrodku i po bokach dużego przedniego zderzaka stwarzają wrażenie solidności i mocy. W wyższych wersjach wyposażeniowych całość uzupełniają przednie światła przeciwmgielne, osadzone skrajnie we wlotach powietrza. Przednia szyba i szyby boczne tworzą całość, co dodatkowo podkreśla dynamikę przedniej części samochodu.

Tył Skody Roomster, z przyciemnianymi szybami, których powierzchnia rozciąga się aż do linii dachu, zdecydowanie rożni się od przedniej części samochodu. Takie rozwiązanie zapewnia pasażerom tylnych siedzeń znakomitą widoczność i sprawia, że wnętrze jest bardzo dobrze oświetlone – podróżujący Skodą Roomster mają poczucie przestrzeni. Ten "panoramiczny" efekt to duża zaleta, szczególnie dla rodzin.

Skoda Roomster - nowy i wyjątkowy design 2 Doświadczenie pokazuje, że dzieci nudzą się, gdy nie mogą obserwować krajobrazu za oknem samochodu. Przy maksymalnie otwartym tylnym oknie, szyba nie opuszcza się do poziomu jego dolnej krawędzi. Podnosi to poziom bezpieczeństwa, ograniczając ryzyko wyrzucenia z auta np. zabawek lub innych przedmiotów, a także wychylenia się przez otwarte okno.

Duże tylne drzwi ułatwiają komfortowe wsiadanie i wysiadanie z auta. Wkomponowane w czarne obramowanie tylnych drzwi klamki, umiejscowiono pionowo w przedniej części słupka C samochodu, nadają bocznej linii nadwozia jeszcze więcej czystości i elegancji. Z tyły auta linia dachu z wysoką krawędzią piątych drzwi ułatwia korzystanie z przestrzeni bagażnika Skody Roomster. Wąskie tylne światła o zaokrąglonych kształtach umiejscowiono w górnej części słupka D. Kiedy są włączone tworzą charakterystyczny dla najnowszych modeli Škody (Skody Octavia i Skody Octavia Combi), kształt litery C. Dzięki temu nawet z tyłu, w największych ciemnościach Roomster jest doskonale rozpoznawalny jako auto marki Skoda.