Skoda Fabia Super 2000 wygrywa Rajd Azorów

Skoda Fabia Super 2000 wygrywa Rajd Azorów28.02.2012
Aktualny mistrz IRC, Andreas Mikkelsen reprezentujący Skoda UK Motorsport, doskonale spisał się podczas Rajdu Azorów otwierającego nowy sezon. Kierowca odniósł niekwestionowane zwycięstwo i udowodnił, że jest prawdziwym mistrzem.

Ubiegłoroczny zwycięzca Rajdu Azorów, Juho Hänninen ze Škoda Motorsport (drużyna fabryczna), na mecie pojawił się na drugiej pozycji. Ogromny powód do świętowania miał również debiutujący na Azorach Sepp Wiegand ze Škoda Auto Deutschland. Dominację Škody Fabia Super 2000 przypieczętował Hermann Gassner jr. z drużyny Red Bull, który finiszował jako piąty.

Skoda Fabia Super 2000 wygrywa Rajd Azorów 1 Odbywający się na Sao Miguel, największej wyspie Azorów rajd trwał 3 dni. Każdego dnia zawodnicy mieli inne warunki pogodowe: od typowego dla tej wyspy deszczu, po piękne przebłyski promieni słonecznych. Już po pierwszym odcinku było wiadomo, że o zwycięstwo powalczą wyłącznie dwaj kierowcy – obaj prowadzący Fabię Super 2000: Mikkelsen i Hänninen.

Jednym z decydujących momentów w ich zaciętej walce była chwila, kiedy to rozpędzona Skoda Hänninena zrobiła obrót o 360 stopni. Andreas Mikkelsen wykorzystał to i zwyciężył pierwszy rajd IRC w sezonie 2012. Škoda na pierwsze pięć miejsc, zajęła aż cztery z nich.

Michal Hrabánek, szef Škoda Motorsport powiedział: Škoda zgarnęła dwa pierwsze miejsca w Rajdzie Azorów i zdobyła maksymalną liczbę punktów w kategorii producentów. To naprawdę doskonały początek sezonu, nie moglibyśmy marzyć o lepszym.

Kolejny rajd z serii IRC odbędzie się już 15-17 marca na Wyspach Kanaryjskich. W skład tegorocznych mistrzostw wchodzi 13 rajdów.

Źródło: Skoda Auto Polska