©koda gotowa na kolejne punkty w serii IRC

©koda gotowa na kolejne punkty w serii IRC13.03.2012
©koda jest gotowa na to, by zgarn±ć kolejne punkty zbliżaj±ce j± do zdobycia trzeciego tytułu Mistrza IRC. Okazja nadarzy się już w dniach 15-17 marca, kiedy rozegrany zostanie Rajd Wysp Kanaryjskich.

Po raz pierwszy w tym roku na starcie pojawi się duet Jan Kopecký i Pavel Dresler ze ©koda Motorsport (drużyna fabryczna). Na Wyspach Kanaryjskich rywalizować będzie również aktualny mistrz IRC, Andreas Mikkelsen, który poprowadzi Fabię Super 2000. {AKAPIT] ©koda znakomicie rozpoczęła tegoroczny sezon IRC: w pierwszym rajdzie sezonu, na Azorach zwyciężył Mikkelsen, a Juho Hänninen na mecie pojawił się jako drugi.

©koda gotowa na kolejne punkty w serii IRC 1W minionych latach, Wyspy Kanaryjskie okazywały się dla ©kody bardzo szczę¶liwe: zarówno w 2010, jak i w 2011 roku rajdy kończyły się „dubletem” dla ©kody.

Na tegoroczny rajd składać się będzie 15 odcinków, o ł±cznej długo¶ci 241 kilometrów. Oczekuje się, że jak zwykle rozegra się tu zacięta walka o zwycięstwo - rok temu Hänninen pokonał Kopeckiego jedynie o 1,5 sekundy.

Oprócz tego, że na li¶cie startowej znajduje się ubiegłoroczny mistrz IRC i zwycięzca pierwszego rajdu w nowym sezonie, Andreas Mikkelsen reprezentuj±cy ©koda UK Motorsport, także Sepp Wiegand ze ©koda Auto Deutschland liczy na swój dobry wynik – zwłaszcza po swoim udanym debiucie w serii IRC (czwarte miejsce w Rajdzie Azorów). Alberto Hevia prowadz±cy prywatn± Fabię Super 2000, będzie rywalizował na swym rodzimym terenie.

©koda uruchomiła specjalny serwis wideo dotycz±cy kolejnych rajdów, w których bierze udział ©koda Motorsport. Najciekawsze momenty, wywiady z kierowcami i pozostałymi członkami drużyny dostępne s± pod adresem: www.youtube.com/motorsportskoda.

¬ródło: Skoda Auto Polska