Nowe koncepty Skody nad Woerthersee

Nowe koncepty Skody nad Woerthersee16.05.2012
Podczas największego zlotu pojazdów reprezentujących marki należące do Volkswagen Group, który odbywa się tradycyjnie nad austriackim jeziorem Woerthersee i rozpoczyna już dziś, Skoda Auto zaprezentuje dwa ciekawe auta koncepcyjne.

Pierwsze z nich to Skoda Citigo Rally, a drugie: Skoda Citigo DJ Car.

Wioska Reifnitz to tradycyjne miejsce spotkań fanów tuningu. Co roku w maju odbywa się tam WV GTI Meet, tym razem już po raz trzydziesty pierwszy.

Nowe koncepty Skody nad Woerthersee 1Jako największa marka Grupy Volkswagen Skoda postanowiła zaprezentować tam aż dwie absolutne premiery. Oba pojazdy koncepcyjne oparto o nowy model Citigo.

W Skodzie Citigo DJ Car zamontowano sprzęt muzyczny o mocy prawie 100 000 Wat, a tył nadwozia za słupkami B poszerzono. Podczas jednej z wieczornych imprez będzie go używać w charakterze specyficznej sceny specjalnie sprowadzony DJ, by wprawić w dobry nastrój zlotowiczów.

Skoda Citigo Rally czerpie natchnienie z dynamiki wyścigowych modeli Skody. W jej przedniej części zamontowano masywny zderzak, spojler i umieszczono spore wloty powietrza. W tylneJ części uwagę zwracają umieszczone centralnie końcówki rur wydechowych i skrzydło wykraczające poza linię dachu. Całość uzupełniają niskoprofilowe opony i 18-calowe obręcze z lekkich stopów.

Źródło: Skoda, opracowanie: BM