Skoda buduje nowe muzeum marki

Skoda buduje nowe muzeum marki10.07.2012
Skoda przymierza się do budowy muzeum marki, które ma być zlokalizowane niedaleko głównej fabryki czeskiego producenta w Mlada Boleslav. Dziś przedstawiciele Skody przedstawili, jak będzie zorganizowane nowe muzeum ...

Skoda buduje nowe muzeum marki 1 ...i jak będzie wyglądać. W zamyśle Czechów placówka ma pomóc zwiedzającym w poznaniu historii marki od jej powstania po teraźniejszość.

Muzeum na swoją siedzibę obrało jeden z budynków należących do firmy, w którym produkowano pierwsze modele Skody. W grudniu tego roku ma rozpocząć się gruntowny remont pomieszczeń. Po przebudowie będą się one wyróżniać atrakcyjnym i nowoczesnym stylem. Wizualizacje pozwalają się domyślać, iż będzie to dość ascetyczny design „industrialny”, zdominowany przez białe, czyste powierzchnie, na tle których wyróżniać się będą kolorowe modele czeskiego producenta.

Docelowo muzeum ma wystawiać eksponaty na powierzchni 1800 metrów kwadratowych. Znajdzie się na nich miejsce dla około 45 samochodów, motocykli, a nawet rowerów produkowanych niegdyś przez Skodę. Muzeum będzie także ilustrować, w jaki sposób rozwijała się marka. Placówka będzie również wyposażona w specjalną salę konferencyjną, w której będą mogły odbywać się prezentacje, odczyty i tym podobne imprezy.

Skoda buduje nowe muzeum marki 2 Nowe muzeum ma korzystać z interaktywnych form prezentacji, bardziej atrakcyjnych dla zwiedzających, niż te tradycyjne i organizować dodatkowe, czasowe wystawy oraz specjalne programy rozrywkowe. W zamyśle projektantów muzeum w ten sposób uda się zachęcić gości do regularnego odwiedzania placówki.

W nowym muzeum Skody ma znaleźć się także miejsce dla sklepu z pamiątkami oraz restauracji, które z pewnością umilą zwiedzającym pobyt w tym miejscu, pozwolą na chwilę wytchnienia i odbudowę sił nadwątlonych podziwianiem historycznych modeli Skody.

Jak widać Skoda najprawdopodobniej pozazdrościła siostrzanej firmie z Grupy Volkswagena - Porsche, które już od lat z powodzeniem prowadzi własne muzeum i także pragnie pochwalić się swoimi sukcesami.

Źródło: Skoda, opracowanie: BM