Skoda Rapid, szczegóły tuż przed światową premierą

Skoda Rapid, szczegóły tuż przed światową premierą17.09.2012
27 września rozpocznie się Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu, a gwiazdą stoiska Skody będzie nowy model Rapid. Nowy samochód w gamie czeskiego producenta zajmie miejsce między Fabią a Octavią.

Będzie rywalizować w mocno obleganym przez konkurencję segmencie pojazdów kompaktowych. Obleganym, bo wiążącym się z dużą sprzedażą – w Polsce 46% rejestrowanych nowych samochodów osobowych to modele kompaktowe.

Skoda Rapid, szczegóły tuż przed światową premierą 1 Skoda Rapid ma być propozycją dla rodzin, którym będzie proponować bezpieczne, przestronne i praktyczne wnętrze. Model ma długość 4480 mm, szerokość 1710 mm i wysokość 1460 mm i może przewieźć do pięciu osób. Wydaje się, że to sporo, jak na te wymiary, ale producent zapewnia, że Rapid będzie oferować największą w swojej klasie przestrzeń na nogi i głowę. Bagażnik również odznacza się przyzwoitą pojemnością 550 l, co powinno zaspokoić potrzeby rodziny z dziećmi.

W Polsce gama silnikowa Skody Rapid składać się będzie z pięciu jednostek – cztery z nich spalają benzynę, a jedna olej napędowy. Bazowymi silnikami będą 1,2-litrowy MPI o mocy 75 KM/55 kW i 1,2-litrowy TSI o mocy 85 KM/63 kW lub 105 KM/77 kW. Na szczycie listy silnikowej znajdzie się natomiast 4-cylindrowy, 1,4-litrowy silnik benzynowy TSI turbo o mocy 122 KM/90 kW współpracujący z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową DSG.

Dla tych, którzy stawiają na oszczędne zużycie paliwa czeski producent przygotował 1,6-litrowego diesla TDI CR DPF o mocy 105 KM/77 kW. Dodatkowo będą mogli nabyć także pakiet Green Tec, obniżający emisję zanieczyszczeń.

Źródło: Skoda Auto Polska, opracowanie: BM