Skoda Rapid z pięcioma gwiazdkami od Euro NCAP

Skoda Rapid z pięcioma gwiazdkami od Euro NCAP05.12.2012
Skoda Rapid została poddany testom zderzeniowym Euro NCAP, w których zdobyła najwyższą notę pięciu gwiazdek za bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Nowy członek rodziny modeli czeskiego producenta należącego do Grupy Volkswagen ...

...spisał się świetnie podczas próby sprawdzającej bezpieczeństwo pasażerów przy zderzeniu czołowym i bocznym. Specjaliści z Euro NCAP uznali, że auto że samochód zapewnia ochronę osób siedzących na przednich fotelach na poziomie 94 proc. Rapid może się także pochwalić doskonałymi rezultatami w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom. Euro NCAP doceniło zwłaszcza dużą skuteczność w ogólnej ochronie trzyletniego dziecka umieszczonego w foteliku Isofix

Rapid spisuje się również bez zarzutu w przypadku kolizji z pieszym, chroniąc przechodnia w 100%. Dodatkowe plusy nowa Skoda zyskała dzięki oferowanym w standardzie: systemowi ESP i funkcji przypominania o niezapiętych pasach.

Ochronę pasywną w Skodzie Rapid zapewniają między innymi: przednie i boczne poduszki powietrzne, kurtyny powietrzne oraz regulowane trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami. Do elementów aktywnie gwarantujących bezpieczeństwo zaliczyć można halogeny przeciwmgielne z funkcją doświetlania zakrętów, ABS, a także system wspomagania ruszania pod wzniesienia dla systemu ESP.

Model Rapid jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów w swoim segmencie- mówi Frank Welsch, członek Zarządu Skody odpowiedzialny za rozwój technologiczny. Wyniki Euro NCAP potwierdzają, że nasza kompaktowa limuzyna oferuje nie tylko ponadprzeciętną przestrzeń, korzystny stosunek ceny do jakości, ale także spełnia bardzo wysokie normy bezpieczeństwa - dodaje Welsch.


Źródło: Skoda, opracowanie: BM