Skoda odświeża model Superb

Skoda odświeża model Superb05.04.2013
Po pięciu latach od premiery drugiej generacji Skody Superb, marka odświeża swój najbardziej luksusowy model. Samochód przejdzie kompleksowe zmiany zarówno w wersji liftback, jak i combi ...

19 kwietnia tego roku, podczas Targów Motoryzacyjnych w Szanghaju, odbędzie się światowa premiera nowego modelu Superb wyróżniającego się zarówno atrakcyjnym wyglądem, jak i nowymi funkcjami z zakresu komfortu. Odnowiony Superb dostępny będzie na europejskich rynkach pod koniec czerwca tego roku.

Skoda odświeża model Superb 1 Skoda Superb to nasz najbardziej luksusowy model. Jego odświeżenie sprawi, że ten samochód będzie jeszcze bardziej atrakcyjny. Superb wyróżnia się bardzo obszernym wnętrzem, wysoką funkcjonalnością, niecodziennym komfortem podróżowania, a także tradycyjną dla naszej marki korzystną relacją ceny do jakości – mówi Winfried Vahland, prezes Skody.

Odświeżona Skoda Superb otrzyma zaprojektowany na nowo przód i tył. W designie auta będą widoczne elementy nowego języka stylistycznego: wyraźne linie, precyzyjne i doskonale wyważone proporcje oraz elegancki styl. Z przodu Superb wyróżniać się będzie nowymi reflektorami i szerszym grillem. Tył auta otrzyma typowe dla marki światła w kształcie litery C, wykonane w technologii LED.

Zmianom ulegnie również wnętrze auta, które zostanie wyposażone w nowe, 3- lub 4-ramienne kierownice. Odświeżona zostanie też gama tapicerek. W najwyższej wersji wyposażenia Laurin & Klement, dostępna będzie nowa kombinacja kolorystyczna.

Skoda odświeża model Superb 2 Niezmienione pozostanie tylko to, co w tym modelu jest najlepsze: wyjątkowa przestrzeń wewnątrz oraz rekordowa ilość miejsca w bagażnikach obu wersji nadwoziowych. Superb liftback posiada bagażnik o pojemności 595 litrów, a combi – 633 litry.

Modyfikacje nie ominą również układu napędu. Mając na uwadze dbałość o środowisko naturalne, wszystkie jednostki diesla oraz silnik benzynowy 1.4 TSI/125 KM, zostaną standardowo wyposażone w system Start-Stop. Superb GreenLine będzie zużywał zaledwie 4,2 l/100 km paliwa i emitował 109 g/km CO2.

Wraz z wprowadzeniem nowej wersji Superba dostępne będzie połączenie napędu na obie osie z automatyczną skrzynią DSG w topowej jednostce diesla 2.0 TDI CR DPF/125kW (170 KM). Wersja z silnikiem 2.0 TDI/140 KM z napędem 4x4 będzie dostępna z manualną skrzynią biegów.

Źródło: Skoda