Skoda na Festiwalu Prędkości Goodwood 2013

Skoda na Festiwalu Prędkości Goodwood 201308.04.2013
Podczas Festiwalu Prędkości Goodwood 2013 Skoda po raz pierwszy zaprezentuje nową Octavię RS. Nowa Skoda Octavia RS to sportowa i jednocześnie najszybsza seryjna wersja najważniejszego modelu marki.

Podczas Festiwalu Prędkości Goodwood 2013 Skoda po raz pierwszy zaprezentuje nową Octavię RS. Nowa Skoda Octavia RS to sportowa i jednocześnie najszybsza seryjna wersja najważniejszego modelu marki. Samochód będzie dłuższy, szerszy, a także lżejszy od swojego poprzednika. Zgodnie z tradycją marki, nowa Skoda Octavia RS będzie oferować bardzo dobre osiągi, ponadczasowy design, szereg innowacyjnych rozwiązań i korzystną relację ceny do jakości.

Skoda Octavia to serce marki. Wersja RS tego modelu stanowi hołd dla naszej tradycji i sukcesów w motorsporcie. Samochód dostarczać będzie niezapomnianych emocji. Jest to najszybsza i najmocniejsza seryjna Octavia jaka powstała dotychczas, a my zaprezentujemy ją w godnym stylu. Festiwal Prędkości Goodwood to idealne miejsce na światową premierę wersji RS - mówi Winfried Vahland, prezes firmy.

Nowa Octavia RS zostanie pokazana 11 lipca tego roku, stając się częścią „Festival of Speed Moving Motorshow” i gwiazdą pawilonu marki Skoda. Festiwal Prędkości Goodwood to wydarzenie przyciągające co roku największe gwiazdy sportów motorowych oraz setki tysięcy entuzjastów motoryzacji. Impreza odbywa się na terenie ogromnej posiadłości Goodwood House, leżącej w hrabstwie West Sussex w Wielkiej Brytanii. W tym roku fani motoryzacji zgromadzą się na festiwalu w dniach 11-14 lipca.

Źródło: Skoda