Skoda Rapid Sport

Skoda Rapid Sport07.05.2013
Skoda niedawno opublikowała pierwszą wizualizację nowego modelu Rapid Sport, którego oficjalny debiut ma mieć miejsce podczas trzydziestej drugiej już edycji, można śmiało powiedzieć – "kultowego" zlotu fanów modeli GTI grupy Volkswagena ...

... nad jeziorem Worthersee w Austrii. Impreza rozpocznie się już jutro, a potrwa do 11 maja.

Nowa Skoda Rapid Sport bazuje na standardowym wariancie Rapida, ale wyróżnia się nową stylizacją. Samochód wykończono dwukolorowym lakierem. Zasadnicza część nadwozia jest srebrno-szara, natomiast na spojlerze przednim, masce silnika, dachu i (jak się domyślamy, ponieważ nie widać tego na teaserze) pokrywie bagażnika oraz dyfuzorze pojawił się szeroki, sportowy pas w odcieniu żywej czerwieni wchodzącej w lekko w tonację pomarańczową. Do tego dopasowano nowe, 19-calowe obręcze z lekkich stopów, w tym samym kolorze, co sportowy pas biegnący wzdłuż nadwozia.

Skoda Rapid Sport 1 To jednak nie koniec zmian w Rapidzie – jego sportowa wersja ma przeprojektowany zderzak przedni i tylny, podwójne końcówki rur wydechowych, poszerzone nadkola, przyciemnione szyby i listwy okalające dolną część nadwozia wykonane z włókna węglowego, Producent nie zaprezentował jeszcze, jak będzie wyglądać wnętrze kabiny Skody Rapid Sport, ale wiemy, że znajdą się tam nowe fotele marki Recaro, sportowa kierownica I podświetlane nakładki na progi drzwiowe.

Jak zapowiadają przedstawiciele czeskiego producenta, wprowadzenie na rynek Rapida Sport ma „ zademonstrować kompetencje zespołu Skody w zakresie sportowych pojazdów i sportów motorowych.”

Źródło: autoevolution.com, opracowanie: BM