Rozpoczęto produkcję Skody Rapid Spaceback

Rozpoczęto produkcję Skody Rapid Spaceback21.08.2013
Rapid Spaceback to już ósmy model Skody, który debiutuje w tym roku. Produkcja nowego hatchbacka wystartowała 19 sierpnia w Mladá Boleslav, głównej fabryce firmy. Ponieważ w fabryce Mladá Boleslav produkowane są już modele...

... Fabia, Rapid, Octavia i Octavia Combi, konieczne były inwestycje, dzięki którym możliwa byłaby również produkcja kompaktowego hatchbacka.

Rozpoczęto produkcję Skody Rapid Spaceback 1To właśnie dlatego w okresie wakacyjnym zostały zamontowane nowe roboty spawalnicze, a wcześniej wyposażenie fabryki zostało wzbogacone o zautomatyzowaną lakiernię, urządzenia do produkcji nadwozia oraz taśmę montażową. Ponadto w kwietniu otwarto nowy magazyn logistyczny, dzięki któremu produkcja jest szybsza, efektywniejsza i tańsza.

Uruchamiając produkcję, cały zespół Skody, począwszy od działu zakupów i planowania, poprzez zespół zajmujący się produkcją, na departamencie kontroli jakości i logistyce skończywszy, po raz kolejny doskonale wykonał swoje zadanie z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Rynkowy debiut modelu Rapid Spaceback to bardzo ważny moment dla Skody, powiedział Michael Oeljeklaus, członek Zarządu firmy.

Rapid Spaceback to model, który w palecie sKODY plasuje się między Fabią i Octavią.

Rozpoczęto produkcję Skody Rapid Spaceback 2 To również pierwszy model firmy w klasie kompaktowej, który łączy charakterystyczne dla marki zalety z praktycznością pięciodrzwiowego nadwozia typu hatchback. Rapid Spaceback ma wszystkie charakterystyczne geny marki: bardzo przestronne wnętrze, rozwiązania zasługujące na miano Simply Clever, najwyższy poziom bezpieczeństwa, niskie zużycie paliwa i rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Co więcej, świeże, dynamiczne nadwozie modelu Rapid Spaceback to wyraźny znak, że model ten został zaprojektowany z myślą o młodych klientach i rodzinach.

Źródło: Skoda Auto Polska