Roadshow Skody Roomster w Polsce

Roadshow Skody Roomster w Polsce12.09.2006
Już w najbliższy weekend, od 15 do 17 września, w Poznaniu, nad jeziorem Malta odbędzie się wielki Roomster Show. Objazdowa impreza jest częścią kampanii wspierającej wprowadzenie do sprzedaży nowej Škody Roomster ...

Już w najbliższy weekend, od 15 do 17 września, w Poznaniu, nad jeziorem Malta odbędzie się wielki Roomster Show. Objazdowa impreza jest częścią kampanii wspierającej wprowadzenie do sprzedaży nowej Skody Roomster i zagości łącznie w 18 miastach zlokalizowanych w 11 europejskich krajach.

Roadshow Skody Roomster w Polsce 1 Na potrzeby Roomster Show w odwiedzanych miastach, także w Poznaniu, stawiana jest obszerna zabudowa, która składa się z sześciu przestrzennych modułów o unikalnej zawartości. I tak na przykład moduł nazwany "Racjonalność" poświęcony jest danym technicznym samochodu, a na stoisku można zobaczyć m.in. model silnika. Sąsiadujący z nim moduł "Emocje" prezentuje kolorystykę i wnętrze samochodu (możliwe warianty tapicerki). Na lubiących dobrą zabawę czekają stanowiska internetowe, konsole do gier komputerowych, gra w mini hokeja na specjalnym stole, miasteczko zabaw dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. Poza możliwością dokładnego przyjrzenia się prezentowanym samochodom, "miasteczko Roomstera" oferuje atrakcyjny program rozrywkowy przygotowany z myślą o całej rodzinie.

Roadshow Skody Roomster wystartował 27 lipca w Pradze, stolicy Czech i ruszył przez wybrane europejskie kraje. Impreza zakończy się 22 października 2006 r. Większość przystanków na trasie trwać będzie od 2 do 3 dni. 15 września, w piątek, "miasteczko Roomstera" w Poznaniu czynne będzie dla wszystkich zainteresowanych w godzinach od 16.00 do 22.00, w sobotę 16 września od 12.00 do 22.00 a w niedzielę 17 września od 12.00 do 18.00. Tu także przewidziano dla odwiedzających szereg atrakcji i możliwości spotkania znanych osobowości ze świata motoryzacji i sportu.

Roadshow Skody Roomster w Polsce 2 Roadshow z pewnością odwiedzą znani kierowcy rajdowi Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski, z którymi będzie można porozmawiać na temat Roomstera. Konkursy, przewidziane w programie poprowadzi znany prezenter i showman telewizyjny Irek Bieleninik, a w poszczególnych modułach wystawowych gospodynią będzie doskonale znana prezenterka Paulina Jaskólska. Odwiedzający "miasteczko Roomstera" będą mogli wziąć udział w konkursach, w których będzie można wygrać wiele nagród. Ze względu na formułę i oferowane atrakcje na pewno warto się na nich pojawić.

Interesująco zapowiada się zwłaszcza sobotni wieczór (16 września). Właśnie wtedy, na terenie "miasteczka Roomstera" nad poznańskim jeziorem Malta, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią gwiazdy piosenki, m.in. doskonale znana polskiej publiczności In-Grid, bijący rekordy popularności Danzel, którego przebój "Pump it up" znany jest w całej Europie, a także nowa polska gwiazda - zdobywcy nagrody podczas festiwalu SOPOT 2006 zespół Button Hackers. Co ciekawe, podczas tego koncertu wystąpi także młoda niemiecka wokalistka KR!S, zwyciężczyni niemieckiej edycji "Idola", której piosenka "Room for more" jest oficjalną piosenką promującą Skodę Roomster i wykorzystywana jest w kampaniach reklamowych i promocyjnych tego modelu.

Jedną z największych atrakcji towarzyszących imprezom organizowanym w ramach Roadshow Roomstera będzie wielki sterowiec - Skyship, z reklamą najnowszego modelu Skody. Ponad sześćdziesięciometrowy statek powietrzny z luksusową kabiną dla sześciu osób będzie krążył nad Poznaniem i nad jeziorem Malta.

Roadshow Skody Roomster w Polsce 3 Jeśli pozwoli na to pogoda, zwycięzcy ekscytujących konkursów, rozgrywanych podczas imprezy zostaną zaproszeni na pokład sterowca i będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia Poznania z lotu ptaka.

Po Fabii, Octavii i Superbie, Roomster jest czwartą, niezależną linią modelową w ofercie Skody. Ze względu na unikalne cechy tego samochodu, trudno przyporządkować go do którejś z istniejących klas – raczej można mówić o aucie na tyle innowacyjnym, że zostało pionierem nowego rynkowego segmentu. Design Skody Roomster, bazujący na wyszukanym połączeniu elementów typowych dla dotychczasowych modeli marki i zupełnie nowych rozwiązaniach, jest unikalny i nowoczesny. Wygląd przedniej części pojazdu, czyli przestrzeni dla kierowcy, jest odważny i zdecydowany, w części tylnej, przeznaczonej dla pasażerów, dominują przeszklone powierzchnie sięgające aż do linii dachu samochodu. Skoda Roomster jest już dostępna w Czechach, w Polsce i na wielu innych europejskich rynkach. Skoda Auto planuje wyprodukować w br. przynajmniej 20 000 sztuk tego modelu, a rok później koncern chce sprzedać już 50 000 Roomsterów. W 2006 roku łączna sprzedaż samochodów Skoda na całym świecie przekroczy granicę 500 000 aut, do czego ma się również przyczynić sukces nowego modelu.

Źródło: Skoda Auto