Łatwa i przyjazna podróż z aplikacją Skoda Driver

Łatwa i przyjazna podróż z aplikacją Skoda Driver 05.09.2014
Aplikacja SKoda Driver, której prototyp powstał podczas kwietniowego wydarzenia Skoda App Days, jest już gotowa i dostępna dla małych i dużych fanów motoryzacji. Za jej realizację odpowiada firma Whalla Labs z Poznania.

"Skoda App Days” to wydarzenie, mające na celu promowanie zarówno nowych technologii, jak i niekonwencjonalnych sposobów ich opracowywania. Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia był ECDF mKlaster – inicjatywa skupiająca deweloperów aplikacji mobilnych. W ciągu dwóch dni intensywnej pracy, 8 godzin kreatywnego myślenia i 24 godzin programowania, powstało dziesięć propozycji aplikacji, związanych z rodzinnym podróżowaniem samochodem. Najlepszy projekt - Skoda Driver, autorstwa firmy Whalla Labs, został nagrodzony umową na jego realizację.

„Skoda Driver” to aplikacja dla dzieci, której głównym zadaniem jest nauka przez zabawę. Chodzi przede wszystkim o rozwijanie umiejętności praktycznych, przydatnych w życiu codziennym, takich jak znajomość znaków drogowych, przygotowania auta do jazdy, czy też stawianie pierwszych kroków z nawigacją GPS. Zanim ruszymy w drogę, możemy wybrać model Skoda, którym chcemy odbyć podróż, a po odwróceniu telefonu poziomo, widok mapy zmienia się w kokpit samochodu. Dziecko widzi zegary, kontrolki, a nawet aktualną pogodę. Aplikacja umila dzieciom jazdę autem i odpowiada na wiele nurtujących je pytań - na przykład po wpisaniu w aplikacji adresu startowego i końcowego wyświetla się długość trasy w postaci paska, na którym najmłodsi mogą obserwować ile jeszcze kilometrów i czasu pozostało do końca podróży.

Dodatkowo, w czasie jazdy i obserwowania trasy, na ekranie wyświetlają się pytania ze znakami drogowymi i numerami alarmowymi - za dobrą odpowiedź użytkownik zdobywa punkty i specjalne odznaki.

Aplikacja wpisuje się jednocześnie w działania marki SKODA, kierowane do rodziców i dzieci. Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa podróżujących oraz komfortu wspólnego podróżowania. Więcej na ten temat na portalu www.dzieckowpodrozy.onet.pl.

W module „Sprawdź auto”, dziecko dowiaduje się, co powinno zostać sprawdzone w aucie przed podróżą. Pomaga w tym lektor, który opowiada, co powinna zawierać apteczka, czy jak sprawdzić ciśnienie w ogumieniu.

Źródło: Skoda Auto Polska