Już wkrótce Poznań Motor Show 2024

Już wkrótce Poznań Motor Show 202405.03.2024
Poznań Motor Show 2024 to 12 pawilonów przestrzeni wystawienniczej oraz teren zewnętrzny pełny niezapomnianych wrażeń! Zapraszamy w dniach od 4 do 7 kwietnia 2024 roku do Poznania.

Tegoroczny blok wydarzeń motoryzacyjnych może pochwalić się imponującą przestrzenią wystawienniczą. Podczas trwania Poznań Motor Show równocześnie odbędą się trzy główne wydarzenia.

Pierwszy weekend kwietnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich dostarczy bez wątpienia wielu niezapomnianych wrażeń wszystkim miłośnikom motoryzacji.

Poznań Motor Show

Pierwsze z nich to oczywiście Poznań Motor Show, które od lat jest stałym punktem w kalendarzu imprez organizowanych przez Grupę MTP. Dzięki wytężonej pracy wielu osób projekt urósł do rangi najważniejszego wydarzenia motoryzacyjnego, nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy.

Poznań Motor Show 2024

Podczas Poznań Motor Show przedstawiciele biznesu, administracji publicznej i fani motoryzacji mogą poznać panujące trendy rynkowe oraz porozmawiać na tematy związane z przyszłością motoryzacji, a także następującą rewolucją w świecie transportu.

Poznań Motor Show odbędzie się w pawilonach 3, 3A, 4, 5, 5A, 6, 12 oraz na Placu Marka, gdzie odbędą się pokazy stuntu oraz driftu.

Inauguracja wydarzenia to tradycyjnie już dzień przeznaczony dla mediów i branży. Swoje pokazy w czwartek zapowiedziało 16 marek motoryzacyjnych, które na swoich stoiskach zaprezentują nowości ze swojego portfolio. Nie zabraknie zarówno polskich, jak i europejskich nowości od takich producentów, jak Mercedes, Hyundai, czy Dacia. Prezentacje odbędą się w zarówno w salonie samochodowym (pawilony 5 i 6), jak i w części motocyklowej (pawilon 3).

Tak przedstawia się harmonogram prezentacji podczas Media Day:

Pierwszy dzień na Poznań Motor Show to nie tylko tzw. Media Day, ale również najważniejsze spotkanie dotyczące elektromobilności, czyli Kongres MOVE.

Kongres MOVE

To najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone przyszłości motoryzacji. Kongres każdego roku gromadzi międzynarodowe grono kilkuset ekspertów i praktyków z sektora e-mobility, kształtujących rozwój zeroemisyjnego i innowacyjnego transportu. Uczestnikami wydarzenia są przedstawiciele administracji publicznej, organizacji branżowych, sektora motoryzacyjnego, paliwowego i energetycznego oraz reprezentanci świata nauki.

Kongres MOVE odbędzie się w budynku Poznań Congress Center. Program Kongresu MOVE wypełnią pogłębione debaty i prelekcje z udziałem liderów w dziedzinach związanych z alternatywnymi źródłami energii w motoryzacji. Eksperci opowiedzą o aktualnych trendach, strategiach rozwoju branży motoryzacyjnej z uwzględnieniem kluczowej roli sektora energetycznego w tym procesie.

Kongres MOVE 2024

Targi Techniki Motoryzacyjnej

Tradycyjnie, jak co dwa lata równolegle z Poznań Motor Show organizowane są Targi Techniki Motoryzacyjnej. To największe i najważniejsze w tej części Europy wydarzenie skierowane do właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych (mechaników i elektryków), stacji obsługi i kontroli pojazdów, myjni samochodowych, rzeczoznawców i diagnostów, sklepów i hurtowni części i wyposażenia warsztatów, komisów i wypożyczalni, zarządców flot pojazdów, firm transportowych i wszystkich, którzy w swojej codziennej pracy potrzebują specjalistycznego sprzętu z zakresu techniki motoryzacyjnej.

Wydarzenie, organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Techniki Motoryzacyjnej odbędzie się w czterech pawilonach: 7, 7A, 8 i 8A.

Łącznie daje to 12 pawilonów przestrzeni wystawienniczej oraz teren zewnętrzny, gdzie odbędzie się spektakularne widowisko z udziałem utalentowanych stunterów i drifterów. Pełen plan wydarzenia można zobaczyć na poniższej grafice.

Poznań Motor Show 2024 - plan imprezy

Cennik wejściówek z III puli na Poznań Motor Show wygląda następująco:

  • Czwartek (Media Day - 04.04) – 180 zł
  • Piątek (05.04) – 50 zł
  • Sobota (06.04) – 55 zł
  • Niedziela (07.04) – 50 zł
  • Bilet z KDR* (piątek lub niedziela) - 25 zł
  • Bilet KDR** (sobota) - 30 zł
  • Dzieci do lat 6. (włącznie) - wstęp bezpłatny

*Bilet dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Właściciel biletu musi okazać KDR wydaną na swoje imię nazwisko. Bilet upoważnia do jednokrotnego wejścia w piątek w niedzielę.

**Bilet dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Właściciel biletu musi okazać KDR wydaną na swoje imię nazwisko. Bilet upoważnia do jednokrotnego wejścia w sobotę.

Źródło: Poznań Motor Show, zdjęcia: Fotobueno