MotoNews.pl

Ford Ranger Raptor V6

10 grudnia 2023

Kategoria | Testy samochodów
Ford-Ranger-Raptor-V6-2023

Ford Ranger Raptor, jeden z najbardziej oczekiwanych modeli pick-upów na rynku, powraca w nowej odsłonie. Tym razem, dostajemy jeszcze więcej mocy, komfortu i technologii dostępnych w tym potężnym terenowym pojeździe.

Nowy Ranger Raptor

Nowy Ranger Raptor wyposażony został w silnik benzynowy V6 o pojemności 3.0 litra z podwójnym doładowaniem, zaawansowany system zawieszenia FOX i siedem trybów jazdy, które umożliwiają dostosowanie pojazdu do każdego terenu. Czy nowy Ford Ranger Raptor spełnia oczekiwania? Czy jest w stanie sprostać trudnym warunkom terenowym? Dowiedzmy się tego w naszym artykule.

Ford Ranger Raptor V6 2023 22

Potężny silnik i dynamiczne osiągi

Silnik i prędkość

Nowy Ford Ranger Raptor został wyposażony w potężny silnik benzynowy V6 o pojemności 3.0 litra. Dzięki podwójnemu doładowaniu, generuje on imponującą moc wynoszącą 292 konie mechaniczne oraz moment obrotowy o wartości 491 Nm. To wystarczająca siła, aby przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 7.9 sekundy – co jest niezwykłe w przypadku pojazdu o masie przekraczającej 2.4 tony. Silnik ten zapewnia również dynamiczne osiągi na drodze, umożliwiając swobodne wyprzedzanie i dynamiczną jazdę.

Ford Ranger Raptor V6 2023 8

Przełączniki jazdy i zdolności terenowe

Ranger Raptor oferuje siedem różnych trybów jazdy, które mogą być dostosowane do różnych warunków terenowych. Tryby te obejmują m.in. błoto, piasek, jazdę w terenie i tryb Baja, który umożliwia ekstremalne jazdy po nierównym terenie. Dzięki zaawansowanemu systemowi zawieszenia FOX, Raptor jest w stanie pokonywać każde przeszkody z łatwością. Funkcje takie jak blokada mechanizmu różnicowego i system kontroli zjazdu pozwolą na bezproblemową jazdę w trudnym terenie.

Ford Ranger Raptor V6 2023 9

Ekonomia

Ekonomia paliwa Rengera Raptora zależy od wersji silnikowej. Wersja testowa wyposażona w silnik V6 o pojemności 3 litrów zużywa średnio 10,8 l/ 100 km w cyklu mieszanym. Spokojniejsza jazda może dodatkowo poprawić ekonomię zużycia paliwa tego silnika. Podczas testu najlepszy wynik jaki pokazał komputer pokładowy to 7l / 100 km.

Ford Ranger Raptor V6 2023 27

Wyjątkowy komfort i wyposażenie

Luksusowe wykończenie kabiny

Ford Ranger Raptor to nie tylko potężny terenowy pojazd, ale również luksusowo wyposażone wnętrze. Kabina oferuje wygodne fotele pokryte skórą z elementami zamszowymi, podgrzewane i elektrycznie regulowane. Kierowca ma do dyspozycji 12-calowy cyfrowy wyświetlacz z licznymi danymi dotyczącymi jazdy oraz system multimedialny Sync 4A, który umożliwia łatwe korzystanie z funkcji multimedialnych. Dodatkowo, premium audio system marki B&O zapewnia doskonałą jakość dźwięku w całej kabinie.

Ford Ranger Raptor V6 2023 26

Wyposażenie i bezpieczeństwo

Ford Ranger Raptor w standardzie jest wyposażony w wiele funkcji, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo. Wśród nich znajdują się m.in. reflektory LED, system adaptacyjnego tempomatu, bezprzewodowe ładowanie smartfona oraz wiele innych udogodnień. Dodatkowo, Raptor oferuje również wiele zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, takich jak system monitorowania martwego pola, system ostrzegania o kolizji z funkcją hamowania awaryjnego i wiele innych. Ford Ranger Raptor dba o komfort i bezpieczeństwo pasażerów na każdym etapie podróży.

Ford Ranger Raptor V6 2023 4

Podsumowanie

Ford Ranger Raptor V6 to potężny pick-up, który pozwala na ekstremalne przygody zarówno na drodze, jak i w terenie. Dzięki swojemu silnikowi o imponującej mocy, zaawansowanemu systemowi zawieszenia i luksusowemu wyposażeniu wnętrza, Raptor oferuje nie tylko dynamiczną jazdę, ale także komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Jeśli szukasz pojazdu, który z łatwością pokona każde wyzwanie terenowe i zapewni wyjątkowe doznania za kierownicą, Ford Ranger Raptor jest dla Ciebie.

  • Cena: Od 323 305 złotych
  • Osiągi: 3.0-litrowy silnik V6 o mocy 292 KM, dostępna jest również wersja 2.0 generujący 210 KM
  • Komfort: Wygodne fotele pokryte skórą, luksusowe wykończenie wnętrza, zaawansowane systemy multimedialne i audio
  • Zdolności terenowe: Zaawansowany system zawieszenia, blokada mechanizmu różnicowego, liczne tryby jazdy i funkcje terenowe
  • Bezpieczeństwo: Systemy bezpieczeństwa, takie jak monitorowanie martwego pola i systemy awaryjnego hamowania

Ford Ranger Raptor V6 2023 34

Ford Ranger Raptor V6 to potężny pick-up, który łączy w sobie moc, komfort i zdolności terenowe. Jeśli szukasz wyjątkowego pojazdu, który zapewni niezapomniane wrażenia z jazdy, Ford Ranger Raptor V6 jest idealnym wyborem.

Tekst / zdjęcia: Filip Wykowski / MotoNews.pl