MotoNews.pl

Skoda Enyaq Coupe – elektryczny SUV

07 stycznia 2024

Kategoria | Testy samochodów
Marka, model | ,
Skoda-Enyaq-Coupe-2023

Skoda Enyaq Coupe to najnowszy model czeskiej marki, który stanowi prawdziwą rewolucję w świecie elektrycznych SUV-ów. Zaprojektowany z myślą o klientach poszukujących bardziej ekskluzywnego i stylowego samochodu, Enyaq Coupe oferuje nie tylko oszałamiający wygląd, ale także dobre , zasięg i nowoczesne technologie.

Wybór napędu i zasięg

Enyaq Coupe dostępny jest w różnych wariantach, które zaspokoją potrzeby różnych kierowców. Wersje 85, 85 SportLine wyposażone są w jednostkę napędową o mocy 285 KM, która zapewnia zasięg do 546km. Wersje 85x SportLine i vRS posiadają mocniejszy układ dwusilnikowy i napęd na cztery koła, oferujący odpowiednio 285 KM i zasięg do 521 km.

Flagowy model vRS posiada przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,5 sekundy. Pozostałe wersje mocowe dysponują przyspieszeniem o około 1 sekundę wolniejszym. Prędkość maksymalnie niezależnie od wersji wynosi 180km/h.

Skoda Enyaq Coupe 2023 4

Wnętrze

Wnętrze Skody Enyaq Coupe iV jest nowoczesne i przestronne. Wykończone jest wysokiej jakości materiałami, w tym skórą, Alcantarą i plastikiem o miękkiej fakturze. Deska rozdzielcza jest prosta i przejrzysta, a wszystkie przyciski i pokrętła są łatwe do odczytania i obsługi.

Skoda Enyaq Coupe 2023 5

Komfort

Fotele w Enyaq Coupe iV są wygodne i zapewniają dobre podparcie. Deska rozdzielcza jest wyposażona w szereg praktycznych schowków i przegródek, które umożliwiają przechowywanie drobnych przedmiotów.

Skoda Enyaq Coupe 2023 24

System multimedialny

Enyaq Coupe iV jest wyposażony w system multimedialny z 13-calowym ekranem dotykowym. System jest intuicyjny w obsłudze i zapewnia dostęp do szerokiej gamy funkcji, w tym nawigacji, radia, muzyki i połączeń telefonicznych.

Skoda Enyaq Coupe 2023 34

Systemy bezpieczeństwa

Enyaq Coupe iV jest wyposażony w szereg systemów bezpieczeństwa, w tym:

  • System zapobiegania kolizjom z przodu z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów
  • System utrzymywania pasa ruchu
  • System automatycznego hamowania awaryjnego
  • System adaptacyjnego tempomatu

Skoda Enyaq Coupe 2023 20

Praktyczność

Pomimo swojego bardziej sportowego wyglądu, Enyaq Coupe nie traci na praktyczności. Wnętrze samochodu oferuje dużo miejsca dla pasażerów i bagażu. Skoda zapewnia, że pojemność bagażnika jest tylko nieznacznie mniejsza od standardowego Enyaq SUV, oferując 570 litrów miejsca na bagaż.

Skoda Enyaq Coupe 2023 16

Ceny i konkurencja

Ceny Skody Enyaq Coupe zaczynają się od 257 550 zł dla wersji 2WD, docierając do 302 250 zł dla wersji vRS. W porównaniu do konkurencyjnych modeli, Enyaq Coupe oferuje atrakcyjne ceny i bogate wyposażenie. Konkurencją dla Enyaq Coupe są modele takie jak Kia EV6, Tesla Model Y i Ford Mustang Mach-E. Jednak Skoda wyróżnia się swoją renomą jakości i niezawodności, co przyciąga wielu klientów.

Skoda Enyaq Coupe 2023 12

Podsumowanie

Skoda Enyaq Coupe to pojazd, który przyciąga uwagę swoim wyglądem i oferuje bardzo dobrą wydajność. Enyaq Coupe wciąż zachowuje praktyczność i wysoką jakość wykonania. Dostępne warianty napędu i zasięgu zapewniają szeroki wybór dla różnych kierowców. W porównaniu do konkurencji, Skoda Enyaq Coupe oferuje atrakcyjne ceny i markę, która cieszy się uznaniem wśród klientów.

Tekst / zdjęcia: Filip Wykowski / MotoNews.pl