MotoNews.pl

Jeep Wrangler dla miłośników żeglarstwa

05 grudnia 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Jeep Wrangler Nautic 13

Jeep chętnie i często produkuje specjalne wersje modelu Wrangler, jednak chyba jeszcze nigdy nie przygotował wersji specjalnie dla Francuzów. Brytyjska firma została partnerem Salon Nautique de Paris (Paryskiego Salonu Żeglarskiego) i wraz z paryskim studiem projektowym Style & Design stworzyła parę „żeglarskich” pojazdów koncepcyjnych bazujących na 4-drzwiowym Wranglerze Unlimited wyposażonym w 2,8-litrowego turbodiesla o mocy 200 KM i maksymalnym momencie obrotowym 410 Nm, współpracującego z 6-biegową przekładnią manualną.

Jeden z konceptów nosi nazwę Wrangler Nautic White. Jego powstanie zainspirowała elegancja łodzi żaglowych. Wyróżnia się białą tapicerką skórzaną na fotelach, kierownicy, obudowie gałki zmiany biegów i klamkach drzwi. Ramiona kierownicy, deskę rozdzielczą i niektóre fragmenty drzwi, konsolę środkową i podłogę skrzyni bagażowej pokryto imitacja drewna tekowego, z jakiego robione są pokłady żaglówek.

Nadwozie zaopatrzono w chromowaną kratkę atrapy chłodnicy, białe obudowy świateł tylnych, białe zderzaki i ozdobne elementy chromowane oraz z imitacji drewna tekowego. Pokrywę koła zapasowego, a nawet błotniki pokryto białą skórą. No cóż wyraźnie widać, że ten Wrangler nie jest przeznaczony do brodzenia w błocie, zwłaszcza, że wyposażenie Nautic White obejmuje również rozkładane krzesełka z siedziskami z tkaniny i tkaninowy, biały daszek rozpoznany nad skrzynią bagażową. Jednym słowem, to pojazd, którym można zaparkować przy przystani, by popijając szampana podziwiać wodne popisy żaglówek.

Drugi koncept to Wrangler Nautic Black. Generalnie jest taki sam, jak Nautic White, tylko białe elementy zastąpiono czarnymi.

Choć oba Wranglery wyróżniają się wyjątkowo „dopieszczonym” designem, to uważamy, że nie ma to jak pokonujący wertepy, utytłany aż po szyby Jeep.

Zdjęcia: Jeep, opracowanie: BM