MotoNews.pl

Porządny tuning BMW 1 M Coupe w 48 godzin?

06 grudnia 2011

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
IND BMW 1M 17

Czy można wykonać porządny tuning BMW 1 M Coupe w zaledwie 48 godzin? Amerykański tuner IND podjął to wyzwanie i oto jak się z niego wywiązał.

Na masce silnika zamontowano dokładkę „power dome” marki Seibon z włókna węglowego, która świetnie komponuje się z nową, czarną kratką atrapy chłodnicy, dwuczęściową, regulowaną dokładką w dolnej części zderzaka przedniego i dwuczęściowym dyfuzorem tylnym. Nadwozie polakierowano na kolor pomarańczowy.

Pojazd otrzymał zestaw obniżający zawieszenie marki KW oraz przedprodukcyjną wersję przekonstruowanej dźwigni zmiany biegów umożliwiającej szybszą i łatwiejszą ich zmianę (short shifter) przygotowaną przez Rouge Engineering.

Specjaliście z IND przeprogramowali również jednostkę kontrolną silnika i zamontowali nowy układ wydechowy wykorzystujący komponenty marki Eisenmann i Akrapovic. Niestety nie wiemy, jak konkretnie przełożyło się to na osiągi BMW 1M Coupe..

Amerykanie zdążyli także pomyśleć o tym, by rozwinąć schemat kolorystyczny użyty do wykończenia nadwozia w innych częściach pojazdu, we wnętrzu umieszczono pomarańczową kierownicę BMW Performance, pomarańczowa jest także pokrywa silnika.

Zdjęcia: IND, opracowanie: BM