MotoNews.pl

Fiat 500 Stinger

31 stycznia 2012

Kategoria | Mopar  Tuning
Marka, model | ,
Fiat 500 Stinger 1

Już 9 lutego rozpocznie się Chicago Auto Show – z tej okazji słynna amerykańska firma tuningowa Mopar przygotowała specjalną wersję Fiata 500 o nazwie Stinger. Propozycja Moparu dla Fiata 500 to właściwie dwa zestawy tuningowe i specjalny lakier nadwozia w żółtym odcieniu o nazwie Giallo.

Pierwszy pakiet obejmuje: czarne naklejki ozdobne z boku auta, grafikę dachową w postaci czarno-białej kratki charakterystycznej dla pojazdów wyścigowych, 17-calowe obręcze Abarth Hyper Black, szersze, wyczynowe opony w rozmiarze 205/40 R17, przyciemnione klosze reflektorów i świateł oraz nowe końcówki rur wydechowych.

We wnętrzu Fiata 500 Mopar zastosował ten sam zestaw kolorów, co na nadwoziu – fotele obito Alcantarą w środkowej części i czarną skórą z żółtymi szwami po bokach. Do tego dodano deskę rozdzielczą z włókna węglowego i gałkę dźwigni zmiany biegów pokrytą czarnym, błyszczącym lakierem.

Drugi pakiet dodatkowo obejmuje układ wydechowy typu cat-back i dolot zimnego powietrza, dzięki czemu moc 1,4-litrowego silnika MultiAir nieco się powiększyła oraz wyczynowy układ hamulcowy z nawiercanymi tarczami.

Wszystkie elementy oferowane przez Mopar będą dostępne w sprzedaży w USA od jesieni tego roku.

Zdjęcia: Chrysler, opracowanie: BM