MotoNews.pl

Błękitny Range Rover Cosworth Kahn

06 lutego 2012

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Kahn Cosworth Range Rover10

Afzal Kahn to bardzo aktywny tuner, jego najnowszym dziełem jest błękitny Range Rover z komponentami od firmy Cosworth. Nadwozie stuningowanego Range Rovers pokryto lakierem w kolorze „imperial blue” i zaopatrzono w pakiet stylistyczny, na który złożyły się: poszerzone, wentylowane nadkola, zintegrowane światła pozycyjne z diodami LED, złote zaciski hamulcowe, grill RS z siatką 3D, plakietki Cosworth i elementy (np. klamki drzwi) polakierowane na kolor perłowej szarości lub czerni. Do tego dodano końcówki rur wydechowych ze stali nierdzewnej w stylu quad marki Kahn i 22-calowe felgi Kahn RS.

We wnętrzu zastosowano pakiet przygotowany przez Coswortha. Fotele pokryto perforowaną, czarną skórą z ozdobnymi szwami. Do wykończeń zastosowano elementy z włókna węglowego, wymieniono tarczę prędkościomierza na niebieską, a obrotomierza na żółtą, obudowę zegara ozdobiono kryształami Svarovskiego, a na progach drzwiowych zamontowano nakładki Cosworth.

Silnik wzmocniono za pomocą specjalnego pakietu, również marki Cosworth, obejmującego modyfikacje w turbosprężarce i przeprogramowanie jednostki kontrolnej silnika.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM