MotoNews.pl

Range Rover RS300 Cosworth

24 października 2012

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Kahn R300 Cosworth 9

Jeśli jakiś model ma nazwie słowo „Cosworth”, to wiadomo, że należy się spodziewać, iż będzie wyróżniać się naprawdę mocną jednostką napędową. W przypadku Range Rovera RS300 Cosworth nazwa jest nieco myląca, bo lwią część tuningu w tym pojeździe wykonała inna brytyjska firma tuningowa, a mianowicie A. Kahn Design. Specjaliści z Kahn Design zajęli się modyfikacjami wizualnymi, Cosworthowi pozostawiając grzebanie pod maską Range Rovera.

Brytyjski SUV otrzymał nadwozie w odcieniu głębokiej czerni podkreślającej wydłużoną sylwetkę samochodu. Do tego tunerzy dodali specjalny pakiet stylistyczny o nazwie RS300. Składają się na niego następujące komponenty: spojler w dolnej części pokrywy bagażnika, atrapa chłodnicy RS z siatką, nakładki na progi drzwiowe Cosworth Door ze stali szlachetnej, napis Cosworth na masce silnika i pokrywie bagażnika (opcjonalnie), numerowana osłona silnika z włókna węglowego, zamontowane na stałe progi boczne i przyciemnione szyby. Range Rovera ozdobiono także specjalnymi obręczami Kahn Cosworth RS o średnicy 22 cali.

Zmiany wprowadzono również we wnętrzu kabiny. Znajdziemy tam środkowy podłokietnik RS pokryty czarną, perforowaną skórą zeszytą białymi nićmi, zegar Cosworth, wentylowane nakładki Cosworth na pedały gazu, hamulca i sprzęgła wykonane z aluminium oraz prędkościomierz i obrotomierz Cosworth.

To, co najlepsze zostawiamy na koniec. Cosworth zmodyfikował turbosprężarkę Range Rovera i przeprogramował jednostkę kontrolną silnika, dzięki czemu generuje on teraz 350 KM mocy. W połączeniu z udoskonalonym systemie trakcji i inteligentnym napędem na wszystkie koła, powinien dostarczyć prawdziwej frajdy wszystkim miłośnikom jazdy z fantazją. Udział Coswortha w tuningu Range Rovera potwierdza specjalna plakieta podpisana przez dyrektora technicznego tej firmy, Bruce’a Wooda.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM