MotoNews.pl

Range Rover Westminster Black Label Edition wg. A. Kahn Design

01 czerwca 2012

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Westminster Black Label 4

Brytyjska królowa Elżbieta II obchodzi w tym roku diamentowy jubileusz swojego panowania, a jeden z jej wiernych poddanych – tuner Afzal Kahn postanowił „podczepić się” pod okolicznościowe szaleństwo towarzyszące tej rocznicy i stworzył specjalną, ”królewską” wersję Range Rovera o nazwie Westminster Black Label Edition.

Żeby nie było żadnych wątpliwości pojazd zaopatrzono w tablicę rejestracyjną z napisem 4HRH (= for Her Royal Highness, czyli „dla Jej Królewskiej Wysokości”). Range Rover zyskał pakiet poprawiający stylistykę nadwozia, na który złożyły się: nowe zderzaki RS z przodu i z tyłu, nowe fartuchy boczne, światła do jazdy dziennej z diodami LED umieszczone w dolnej części zderzaka, złote zaciski hamulcowe, matowe, czarne wykończenie klapy bagażnika, tylny dyfuzor w kolorze perłowej szarości, matowe, czarne klamki drzwi i boczne otwory wentylacyjne, dodatkowe elementy z kolorze czarnym lub perłowo-szarym, końcówki rur wydechowych w stylu quad wykonane ze stali szlachetnej, 22-calowe, czarne obręcze Kahn RS i plakietki z logo Kahn design.

We wnętrzu kabiny zastosowano tapicerkę z czarnej, perforowanej skóry, „diamentową” gałkę dźwigni zmiany biegów i czerwone elementy ozdobne.

Kahn Design oferuje także zestaw wzmacniający silnik z komponentami marki Cosworth (niestety nie mamy informacji, jak konkretnie wpływa on na osiągi jednostki napędowej).

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM