MotoNews.pl

Nissan Pathfinder nowej generacji debiutuje w USA

13 stycznia 2012

Marka, model | ,
Nissan Pathfinder 8

Podczas North American International Auto Show w Detroit Nissan pokazuje, czego Amerykanie mogą spodziewać się po czwartej generacji Pathfindera i prezentuje tam nową odsłonę modelu w wersji koncepcyjnej. Niestety widać wyraźnie, że Pathfinder ewoluuje w stronę – powiedzmy – „samochodu rodzinnego” i odchodzi od koncepcji „hardkorowego” SUVa, jakim był w latach 80.

Nowy Pathfinder bazuje na platformie FF-L, z której korzystają także Modele Altima i Murano oraz nowy crossover Infiniti JX. Jednak w odróżnieniu od Inifniti JX, nowy Pathfinder ma posiadać napęd „na cztery koła”, a nie „na wszystkie koła”. Nie widzicie różnicy? My też nie, ale pewnie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, zanim producent wytłumaczy nam, o co mu właściwie chodzi.

Nowy Pathfinder wyposażony w jednostkę napędową V6, bezstopniową skrzynię biegów CVT i trzy rzędy foteli we wnętrzu, na których zasiąść może siedmiu pasażerów ma się pojawić w sprzedaży w USA jeszcze w tym roku. Niestety producent nie podał jeszcze żadnych szczegółów na temat osiągów nowego Pathfindera, zasugerował jedynie, że będzie zużywać o 25% mniej paliwa w porównaniu z trzecią generacją.

Zdjęcia: Nissan, newspress, opracowanie: BM