MotoNews.pl

Światowa premiera nowego Fiata Viaggio na Salonie Samochodowym w Pekinie.

13 kwietnia 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Fiat Viaggio 2

Fiat prezentuje pierwsze zdjęcia Viaggio – nowego samochodu, którego premiera światowa odbędzie się w poniedziałek 23 kwietnia 2012 r. podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Pekinie.

Viaggio (po włosku podróż, a w języku chińskim Fei Xiang, czyli sztuka latania) jest pierwszym wspólnym projektem Fiata i Chryslera, którego celem jest produkcja nowego, wyrafinowanego samochodu klasy światowej na najwyższym poziomie wykonania na tle chińskiego segmentu samochodów kompaktowych. Nowy Fiat Viaggio jest unikalną kombinacją mocy, oszczędnego zużycia paliwa, technologicznego zaawansowania oraz dynamiki na drodze – z eleganckim i ekskluzywnym włoskim designem.

Czterodrzwiowy, pięciomiejscowy Fiat Viaggio zbudowany jest w oparciu o najbardziej zaawansowaną platformę grupy Fiata o nazwie CUSW (Compact US Wide), na której bazuje również nowy Dodge Dart, zaprezentowany światowej publiczności w styczniu 2012 r. podczas Detroit Motor Show. Pierwowzorem dla platformy CUSW była z kolei tzw. Compact Architecture, której oryginalną koncepcję opracowano dla Alfy Romeo Giulietty.

Fiat Viaggio to jedyny w tym segmencie C pojazd napędzany nowoczesnym silnikiem turbo: 1.4 Tjet w wersji 120- i 150-konnej, współpracującym z manualną, 5-stopniową skrzynią biegów lub z najnowszą dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów Dual Dry Clutch Transmission (DDCT) konstrukcji Fiat Powertrain.

Zaprojektowany przez Centro Stile Fiat Group w Turynie – Nowy Fiat Viaggio – odznacza się ponadczasową, czystą stylistycznie i ekspresyjną linią nadwozia, która płynność kształtów łączy ze zdecydowanymi proporcjami swej formy. Przód samochodu nawiązuje to typowych elementów stylistycznych marki, a wrażenie prawdziwej klasy potęguje kształt lamp tylnych wykonanych w technologii LED.

Nowy sedan marki Fiat będzie pierwszym samochodem produkowanym przez zakład Gac-Fiat World Class Manufacturing w mieście Changsha (prowincja Hunan). Linie produkcyjne ruszają już w lipcu, a sprzedaż rozpocznie się w trzecim kwartale bieżącego roku.

Zdjęcia: Fiat, opracowanie: BM