MotoNews.pl

Nowe BMW 135is

17 maja 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
BMW 135is 8

Kontynuując tradycję wyczynowych modeli BMW „is” bawarski producent przygotował właśnie ulepszoną wersję coupe i kabrioletu serii 1 o nazwie BMW 135is. BMW Coupe i Cabrio 135is mają prezentować wszystkie cechy, które sprawiły, że model 135i odniósł taki sukces wśród miłośników szybkiej jazdy, jednak będą wyróżniać się większą mocą, ciekawszym „gangiem” silnika i lepszą dynamiką.

Oba modele wyposażono w obsypany nagrodami, 3-litrowy silnik TwinPower Turbo z Valvetronic, wtryskiem bezpośrednim i turbosprężarką twin-scroll. Silnik 135is został dostrojony tak, by zwiększyć jego moc do 320 KM, a maksymalny moment obrotowy do 317 Nm, przy zachowaniu takiego samego poziomu emisji CO2 i zużycia paliwa, co w modelu BMW 135i. Standardowy układ wydechowy wymieniono na wariant wyczynowy, ulepszono także system chłodzenia silnika. Oba modele BMW 135is będą oferowane zarówno ze standardową, 6-biegową przekładnią manualną, jak i opcjonalną, 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową. BMW 135is jest wyposażone w sportowe zawieszenie.

Układ dynamicznej kontroli stabilności (DSC) zastosowany w tych modelach BMW obejmuje również funkcję dynamicznej kontroli trakcji (DTC). Pozwala ona na elektroniczną interwencję zapobiegającą utracie kontroli nad pojazdem przez kierowcę – jednak w BMW 135is podwyższono próg, od którego funkcja ta jest aktywowana. Pozwala to kierowcy na bardziej dynamiczną jazdę na suchych nawierzchniach i zapewnia większą elastyczność podczas jazdy w trudniejszych warunkach, na przykład po śniegu. Kierowca może także całkowicie wyłączyć oba systemy.

Wygląd zewnętrzny BMW 135is Coupe/Cabrio charakteryzują 18-calowe obręcze, czarna, błyszcząca atrapa chłodnicy, czarne obudowy lusterek bocznych i specjalne plakietki – wszystkie te elementy to uzupełnienie standardowych komponentów pakietu M Sport.

We wnętrzu znalazły się nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła ze stali szlachetnej, specjalne plakietki i (opcjonalna) tapicerka skórzana z niebieskimi szwami na sportowych fotelach.

Nowe BMW Coupe i Cabrio 135is pojawią się w salonach sprzedaży jesienią tego roku.

Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM