MotoNews.pl

Abarth 695 Maserati Edition zadebiutuje podczas Mille Miglia 2012

17 maja 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Abarth Edizione Maserati 5

Abarth 695 Maserati Edition, nowa limitowana edycja ograniczona do 499 egzemplarzy, zadebiutuje publicznie podczas trzydziestego wyścigu-parady modeli historycznych Mille Miglia, który Enzo Ferrari nazwał „najpiękniejszym wyścigiem na świecie”. Nowy model ma być namacalnym dowodem wspólnych wartości łączących Abartha i Maserati.

Warto przypomnieć, że trzy lata temu Abarth stworzył z Ferrari model Abarth 695 Tributo – teraz przyszła kolej na współpracę z inną, słynną, sportową i luksusową marką włoską. Podobnie, jak Abarth 695 Tributo Ferrari, Abarth 695 Maserati Edition ma uosabiać „ducha wyścigów” i sportowy charakter marki Abarth. Nowy Abarth 695 Maserati Edition to ekskluzywny kabriolet, który łączy agresywny i sportowy wygląd ze świetnymi osiągami i wyrafinowaną estetyką.

Pod maską limitowanej edycji pracuje 1,4-litrowy silnik Turbo T-Jet 16v wzmocniony do 180 KM i współpracujący z manualną przekładnią Abarth Competizione, którą steruje się za pomocą przycisków umieszczonych przy kierownicy. Samochód został także wyposażony w 17-calowe obręcze z lekkich stopów o designie inspirowanym stylem Maserati, wyczynowe opony, wzmocniony układ jezdny i hamulcowy z tarczami Brembo o średnicy 305 mm, z 4-tłoczkowymi, szarymi zaciskami i specjalne amortyzatory Koni.

Nadwozie Abartha 695 Maserati Edition polakierowano na bordowy odcień czerwieni, a miękki dach wykonano z szarej tkaniny. Nowy Abarth ma także ksenonowe reflektory.

Wnętrze kabiny ma bardzo spersonalizowany charakter: fotele obito skórą w piaskowym odcieniu, a na zagłówkach umieszczono logo „695”. Deska rozdzielcza i obudowa skrzyni biegów zyskały wykończenia z matowego włókna węglowego, również z logo „695”. Kierownicę obciągnięto czarną skórą, którą uzupełniono o beżowe wstawki. Deskę rozdzielczą wyprodukowała firma Jaeger. Na progi drzwiowe i pedały gazu, hamulca i sprzęgła nałożono aluminiowe nakładki. Progi drzwiowe zyskały jeszcze dodatkową nakładkę ochronną z włókna węglowego z grafiką „Abarth 695 Maserati Edition”. W kabinie znajduje się również tabliczka z numerem, jaki dany egzemplarz zajmuje w limitowanej serii. Model został także wyposażony w system audio marki JBL z 9 głośnikami i 8-kanałowym wzmacniaczem o mocy 300 W.

Zdjęcia: Abarth, opracowanie: BM