MotoNews.pl

Maserati GranCabrio według DMC – pomarańczowe turboszaleństwo

09 października 2012

Kategoria | DMC  Tuning
DMC Maserati GranCabrio 9

W tym roku nie mogliśmy narzekać na brak nowości ze stajni Maserati. W marcu, na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie zadebiutowało odświeżone Maserati GranTursimo Sport, a aktualnie na wystawie w Paryżu pokazuje się nowy kabriolet Maserati GranCabrio MC. Być może nowości onieśmieliły tunerów, ponieważ ostatnio nieczęsto rozpieszczają nas udoskonalonymi wersjami modeli spod znaku trójzębu. Sympatyczny wyjątek zrobiła firma tuningowa z Niemiec – DMC, która zaprezentowała niedawno nowy pakiet modyfikacji dla Maserati GranCabrio. Tuning objął zarówno wygląd GranCabrio, jak i elementy techniczne.

Na pakiet zmian wizualnych złożyło się kilka różnych elementów, w tym nowy zderzak przedni z dokładką, nowe fartuchy boczne i nowy dyfuzor w tyle. Wszystkie te komponenty wykonano z włókna węglowego. Pojazd nabrał agresywniejszego charakteru także za sprawą zestawu nowych obręczy z lekkich stopów o średnicy 20 cali oraz udoskonalonego (czytaj obniżonego) zawieszenia.

Czteroosobowy kabriolet standardowo kryje pod maską 4,7-litrową jednostkę V8 o mocy 440 KM/324 kW i maksymalnym momencie obrotowym 490 Nm dostępnym od 4750 obr./min. Specjaliści z DMC sprawili, że moc wzrosła o 148 KM, a maksymalny moment obrotowy o 82 Nm. Sztuka ta udała się dzięki zastosowaniu specjalnej turbosprężarki przygotowanej przez DMC.

Wnętrze Maserati GranCabrio zostało otulone skórą pikowaną ozdobnymi nićmi. Fotele mają także skórzaną tapicerkę. Natomiast na desce rozdzielczej i panelach drzwiowych znalazło się mnóstwo wykończeń z włókna węglowego. Do tego panowie z DMC dodali aluminiowe nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła i nową, sportową kierownicę, również pokrytą włóknem węglowym.

Zdjęcia: DMC, opracowanie: BM